Wycieczka do Olsztyna

11.05.2017, 20:41, Gimnazjum nr 2

                W czwartek 11 maja klasa 1a SG i 1b SG pod opieką wychowawczyń, pani dyrektor Katarzyny Bronakowskiej i p. Sylwii Oleksiak pojechały na wycieczkę do Olsztyna.

          Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze im. Stefana Jaracza. Pojechaliśmy na musical „JAZDA NA ZAMEK”.

 


          Wg twórców był to pierwszy na świecie komediowy musical krzyżacki, który miał za nic historyczne prawdy i reguły gatunku. Spektakl był rozśpiewany, roztańczony i bardzo zabawny. Opowiadał, że w średniowieczu Krzyżacy najechali radosne i beztroskie plemię Warmów, które wycięli niemal doszczętnie – z wyjątkiem jednej wsi w okolicach Stawigudy. Tam zostały prawie same kobiety, jeden kaleka Andrzej i jeden super-bohater Mikołaj Kopernik, dzięki któremu jeszcze nie pokonali ich Krzyżacy.… więcej nie opowiadamy, zachęcamy do wyjazdu na „Jazdę na zamek”. Naprawdę warto!

 

       Kolejną atrakcją był PARK TRAMPOLIN 7 JUMP STREET. Ta, inna niż zwykle lekcja w-fu, minęła błyskawicznie. Spoceni, rozgrzani, uśmiechnięci, pojechaliśmy uzupełnić stracone kalorie w Galerii Warmińskiej. Po obiedzie i krótkich zakupach, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.

 

 

A. Czeszun

E. Jadczak

 
« Wstecz