Wycieczka do Barcelony

20.04.2017, 16:20, Gimnazjum nr 2

    

 

2 kwietnia uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami wyruszyli do Gdańska, aby stamtąd polecieć do Barcelony.

     Około godziny piętnastej dotarliśmy na lotnisko. O szesnastej rozpoczęła się odprawa lotniskowa. Każdemu został sprawdzony bilet oraz dokument tożsamości. Mimo trudności związanych z bagażem, już o godzinie 17.40 wszyscy znaleźliśmy się w samolocie.

 Po trzech godzinach lotu zmęczeni czekaliśmy na autokar, który miał nas zabrać do hotelu w Lloret de Mar, które było oddalone od Barcelony o kilkadziesiąt kilometrów.
 


     Przez trzy dni wycieczki uczniowie naszej szkoły zdołali zwiedzić najpiękniejsze zakątki Barcelony i okolic. Przede wszystkim była to katedra Sagrada Familia,

czyli najokazalsza budowla w Katalonii, która jest budowana od ponad stu lat, ale już teraz zapiera dech w piersiach. Stare gotyckie miasto oraz przylegająca do niego Las Ramblas, czyli najdłuższa ulica w Barcelonie również wywarły na nas dość spore wrażenie. Park Guell to obrastający palmami i śródziemnomorską roślinnością park, a przy tym miejsce, w którym pracował i tworzył Antonio Gaudi. Mieliśmy też możliwość zwiedzenia stadionu FC Barcelony - Camp Nou. Ten obiekt budzi podziw nie tylko fanów piłki nożnej. W gigantycznym oceanarium mogliśmy oglądać najróżniejsze gatunki morskich zwierząt. Park Cytadeliz to miejsce, w którym odpoczywają Katalończycy, położony między palmami i fontannami tworzy niepowtarzalny klimat. Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs statkiem do miejscowości Tossa de Mar, czyli średniowieczne miasteczko położone nad morzem.

     Wieczorem 5. kwietnia znaleźliśmy się już w hali odlotów w Barcelonie. Byliśmy pod wrażeniem wielkiego lotniska i tłumu ludzi, który się tam znajdował. Po niewielkim opóźnieniu znaleźliśmy się w samolocie. Pomimo lekkich turbulencji wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy do Gdańska, a następnie do Kętrzyna.

     Wycieczka była jak najbardziej udana. Bardzo dziękujemy naszym opiekunom, Panu Ryszardowi, który był organizatorem wycieczki oraz Pani Dominice, bez której nie dowiedzielibyśmy się tylu ciekawych rzeczy o Barcelonie.

 

Fotorelacja...

 

Zuzanna Wtulich
 

 
« Wstecz