„Tydzień, w którym dzieją się rzeczy bardzo kolorowe”-DZIEŃ ZIELONY

16.01.2017, 12:10, Gimnazjum nr 2

 

 

      Tak zaczęty został pierwszy dzień Tygodnia Kolorów, słowa pani dyrektor Katarzyny Bronakowskiej powitały nas na korytarzu drugiego piętra. Otoczeni sztalugami, na których widoczne były hasła Tygodnia Kolorów i Dnia Zielonego, uczniowie bacznie oglądali ustawione na stołach karmniki dla ptaków.

Każda klasa dostała krzyżówkę, dotyczącą oczywiście ptaków i zieleni. Hasłem był „zielony i wesoły” ptaszek - dzwoniec.

 


 

Foto...


      „Kiedyś, jak spytacie waszego dziadka czy w potocznym języku mówiło się do kogoś, do ucznia, albo załóżmy do wnuczka „Ty dzwońcu!” - Tak się mówiło. Dzwoniec to jest bardzo wesoły, zielony ptaszek, który jest wyjątkowy.” – tym uraczyła nas pani dyrektor chwilę przed ogłoszeniem wyników.
Mikrofon objęła pani Marta Martynajtis. Chwilę wcześniej 4-osobowa komisja wybrała najlepiej zrobione karmniki, brano pod uwagę wykonanie techniczne, wydajność i estetykę. Trzymając kartkę z punktacją każdej klasy podała następujące miejsca:


III – klasa I „C”
II – klasa I „B”
I – klasa III „C”


Miejsca III i II dostały tajemnicze torebki z upominkami, klasa III natomiast została uhonorowana kubeczkami z zieloną galaretką.
Komisja również wyróżniła karmniki klas II „A” i II „C”
Co jutro?
Jutro dzień czerwony, kojarzy nam się z miłością. Uczniowie dostali kolejne wyzwanie, przebranie dwóch osób z klasy za postaci historyczne - „Zakochane pary”. Zadaniem dodatkowym jest potrawa w kształcie serca. Dajcie ponieść się wyobraźni!

 


Zofia Kwasiborska, II „C”
 

 
« Wstecz