Rolkarze BLUE BEAR TEAM na zawodach w Czechach

10.02.2012, 11:26, Gimnazjum nr 2

        FRESTYLE SLALOM SKATING to młoda dyscyplina sportowa, ale już parę razy o niej pisaliśmy. Bo ją lubimy, bo ją uprawiamy i mamy w niej osiągnięcia. Ferie zimowe kętrzyńscy rolkarze spędzali na sali sportowej Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie doskonaląc umiejętności jazdy i organizując naukę jazdy dla dzieci ze Szkoły jazdy na rolkach Blue Bear.

 


        Podsumowanie ferii było szczególnie sympatyczne dla dwóch Niebieskich Miśków. Najlepsi zawodnicy z SEBA TEAM POLAND Mistrz Polski Michał „Misha” Sulinowski i z Blue Bear Team Wicemistrz Polski Dawid „Jawor” Jaworski pojechali na zawody Freestyle Inline Battle Prerov w Czechach, gdzie reprezentowali Polskę i nasze miasto.

        Biało czerwone barwy reprezentowali również: Mistrzyni Polski Klaudia Hartmanis z Rzeszowa, najszybszy speed slalomowiec w Polsce Grzegorz Czajor również z Rzeszowa oraz Lidia Wardzińska SEBA TEAM POLAND i Rafał Kniewski z Warszawy.

        My chwalimy się wynikami naszych mazurskich „skaterów”. Zajęli najwyższe miejsca w różnych konkurencjach. Zdobyli puchary, medale i dużo nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów. Misha zajął I miejsce w konkurencji battle oraz III miejsce w speed slalomie, a jego kolega z BBT Jawor był na I miejscu w speed slalomie, na II miejscu w battle i na II pozycji w konkurencji slide. Również reprezentantki naszego kraju zajęły miejsca na podium. Klaudia zdobyła dwa złote medale w konkurencji speed i battle, a Lidka zajęła II miejsce w battle i speed. Organizatorze postarali się stworzyć sympatyczną ciepłą atmosferę, pomimo tego, że temperatura na wielkiej hali wystawowej wynosiła około 0o C ( słownie: zero stopni).

        W zawodach wzięło udział 49 zawodników z Czech, Słowacji, Francji, Rosji i Polski. Są one zaliczane do ogólnoświatowego rankingu WSSA, w którym jest sklasyfikowanych 1257 zawodników a najlepszym polskim freestyle slalomowcem jest zajmujący 41 miejsce na świecie Michał Misha Sulinowski z Kętrzyna.

        Misha na mistrzostwach świata jako junior startował w kategorii seniorów i zajął 19 miejsce w konkurencji classic, co należy uznać za bardzo dobry rezultat. Jeszcze lepszym wynikiem może pochwalić się Klaudia Hartmanis wicemistrzyni świata i szósta zawodniczka w rankingu WSSA. Dawid Jawor Jaworski jest aktualnie na 66 pozycji w WSSA, a na mistrzostwach świata w Gesingen w Niemczech zajął 6 miejsce w kategorii juniorów.

        To udany początek sezonu 2012. Życzymy wszystkim zawodnikom wywodzącym się z Blue Bear sukcesów i dobrej zabawy w ulubionej dyscyplinie.  

Jerzy Pruszyński

 

Zobacz więcej: http://ketrzyn.wm.pl/90386,Rolkarze-BLUE-BEAR-TEAM-na-zawodach-w-Czechach.html

 
« Wstecz


Dyskusja: "Rolkarze BLUE BEAR TEAM na zawodach w Czechach "
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze