RODZICE O SZKOLE

07.04.2011, 17:55, Gimnazjum nr 2

 DLACZEGO GIMNAZJUM NR 2?

        Zapisanie dziecka do szkoły gimnazjalnej to decyzja bardzo trudna dla rodziców - rodzice chcą dla swojej pociechy jak najlepiej. Czasami los pomaga wybrać odpowiednią drogę. Tak było w przypadku naszego dziecka zafascynowanego jazdą na rolkach. A dodatkowe zajęcia odbywały się właśnie w Gimnazjum im. Jana Pawła II, pod okiem dyrektora. To przeważyło o zapisie syna do tej właśnie szkoły.
        
 


        Jako rodzice obawialiśmy się szkoły, skupiska tak wielkiej ilości młodzieży w tak trudnym wieku, jak wiek dojrzewania. O gimnazjach mówi się przecież bomba hormonalna.
Ale zostaliśmy mile zaskoczeni:
- syn szybko zaaklimatyzował się nowej szkole, właściwie bez problemów,
- gimnazjum tętni życiem, tu ciągle coś się dzieje, tu każdy znajdzie coś dla siebie,
- gdy jestem na terenie szkoły zaskakuje mnie miła, kulturalna, chętna do pomocy młodzież,
- podoba mi się też, że rodzice mają stały kontakt z wychowawcą i nauczycielami.
        Nauczyciele pracują z dużym zaangażowaniem, interesują się wynikami w nauce swoich uczniów, ich sprawami, pomagają, prowadzą zajęcia dodatkowe. A dyrektor szkoły to człowiek oddany swojej placówce, pasjonat.
        Szkoła organizuje ciekawe zajęcia dla młodzieży- spotkania z interesującymi ludźmi, występy znanych piosenkarzy, wycieczki, wyjścia do kina, zajęcia na zamku.
Poziom nauczania jest ważny, oceny są ważne, ale nie najważniejsze. Ważne, aby uczeń lubił swoją szkołę, chciał w niej przebywać, dobrze się czuł. Moje dziecko spędza dużo czasu popołudniami w szkole, ma zajęcia dodatkowe, na które chętnie uczęszcza. To znaczy, że lubi swoją szkołę, czuje się w niej jak w domu. A dla mnie to jest najważniejsze.


p. ANNA KULBACKA
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "RODZICE O SZKOLE"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze