ORSZAK TRZECH KRÓLI W KĘTRZYNIE Z UDZIAŁEM NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

10.01.2017, 09:30, Gimnazjum nr 2

    Ulicami aż 515 miast w Polsce i 22 za granicą przeszły w piątek – 06 stycznia Orszaki Trzech Króli- barwne pochody, podczas których świętowano uroczystość Objawienia Pańskiego.
    Przed rozpoczęciem kętrzyńskiego Orszaku Trzech Króli, prowadzący przypomniał, że tegorocznej edycji ulicznych jasełek, towarzyszy pamięć o potrzebujących, zachęcił do wsparcia finansowego chorej na zanik mięśni mieszkanki Kętrzyna - pani Agnieszki Strzelczyk.

 


Foto...    

 

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości, na którą składa się m. in. wspólne kolędowanie oraz wystawianie scen związanych z Bożym Narodzeniem.


    O 12.30 mieszkańcy naszego miasta mimo trzaskającego mrozu wyruszyli z barwnymi orszakami za Gwiazdą Betlejemską i Trzema Królami. Głównymi postaciami w pochodzie są właśnie Kacper, Melchior i Baltazar, którzy wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników prowadzą wszystkich przybyłych uczestników do Stajenki w poszukiwaniu Jezusa. Po drodze można było zobaczyć sceny przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Na całej trasie Orszaku wybrzmiewały kolędy. 

 

Marta Martynajtis

 
« Wstecz