„Niebiescy kosmici na drugim piętrze” - DZIEŃ NIEBIESKI

19.01.2017, 13:49, Gimnazjum nr 2

 

 

 

    Wszyscy widzowie stanęli z prawej i z lewej strony dywanu. Uczniowie z kosmicznymi fryzurami i makijażem mieli za zadanie przejść po oscarowej wykładzinie i pokazać się jury. „Loża szyderców” była przepełniona, czyli miejsce między dwoma kolumnami gdzie nauczyciele oceniali „kosmiczne portrety”. Po chwili doprowadzania tłumu do porządku, rozpoczęto pierwszy konkurs. Wszystkie klasy, które brały udział, stawiały na świecidełka i brokat. Po przejściu młodych modelów, komisja spotkała się na naradę. 

Wyniki:


Wyróżnienie - klasa II „B”
III miejsce – klasa II „A”
II miejsce – klasa II „C”
I miejsce – klasyI „B” i III „C”

FOTO...


Oceniało jury w składzie pani Katarzyna Bronakowska, pani Grażyna Wyszkowska oraz pan Jarosław Rusiecki.
Kolejnym wyzwaniem było narysowanie portretu swojego wychowawcy.
„Drodzy, zrobiliście wyjątkowe portrety. Podobieństwo nie jest pierwszorzędne. W portrecie najważniejsze jest uchwycenie charakteru postaci.”
Pani dyrektor jeszcze chwilę trzymała nas w niepewności, sztaluga, na której wywieszone były dzieła, wciąż stała zasłonięta. Po kilku minutach z wielkimi owacjami zdjęto chusty i wszyscy podziwiali prace młodych artystów.


Wyniki:


III miejsce – klasy III „B” i I „D”
II miejsce - klasy I „A” i II „A”
I miejsce - klasa II „C”


Komisja składała się z pani Anny Chomontowskiej, pani Bogusławy Saik oraz pani Katarzyny Bronakowskiej.
„Gorąca atmosfera i kosmiczne wrażenie.”
Tak skwitowała dzisiejszy dzień pani Marta Martynajtis. Emocje sięgały zenitu, rozmowy przepełniały cały korytarz. Zachwycały i kosmiczne stylizacje, i portrety rysowane. Niestety zadzwonił dzwonek sygnalizujący rozpoczęcie kolejnej lekcji. Tak zakończyliśmy Dzień Niebieski.


A co z Dniem Białym?


Konkursy są ściśle związane z Dniem Babci i Dziadka. Pierwszy – należy napisać list rozpoczynający się „Kochana Babciu, Kochany Dziadku.” Drugi - przebranie za babcię i za dziadka. Życzymy powodzenia i kreatywnych pomysłów!


Zofia Kwasiborska, II „C”
 

 
« Wstecz