Konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie rozstrzygnięty

30.05.2012, 11:25, Gimnazjum nr 2

     

 

    Od września tego roku szkolnego klasy tematyczne naszego gimnazjum wraz z Zespołem Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie brały udział w konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie.

 


   Każdy członek klasy miał za zadanie napisać sześć prac literackich w ciągu sześciu miesięcy, za które otrzymywaliśmy punkty. W tym czasie zorganizowane zostały dwa dyktanda, w których mieliśmy szansę spotkać się z naszymi rywalami. Jednak tylko sześć klas z największą ilością punktów dostało się do półfinału, który odbył się 23 maja 2012 roku w zamku gotyckim w Kętrzynie. Kiedy dowiedzieliśmy się o konkurencjach półfinałowych i finałowych, zaczęliśmy się do nich starannie przygotowywać. Każdy z nas uczył się szyfrowania, węzłów oraz przeczytał dwie (wskazane przez organizatora) powieści przygodowe Zbigniewa Nienackiego z serii o Panu Samochodziku. Nasza wychowawczyni Barbara Szymańska dawała każdemu równe szanse i starała się wybrać do każdej konkurencji inną osobę. Nie było łatwo. Zakwalifikowaliśmy się jednak do finału, z czego byliśmy bardzo zadowoleni i dumni, że doszliśmy już tak daleko. Rywalizacja była wyrównana. Zarówno my jak i nasi przeciwnicy staraliśmy się zwyciężyć. Zaangażowanie naszej klasy oraz naszej opiekunki doprowadziło nas do zwycięstwa. Byliśmy niesamowicie szczęśliwi, ponieważ nagrodę stanowił trzydniowy rejs żaglówkami po jeziorze Jeziorak- miejscu przygód bohaterów z powieści Nienackiego. Sądzę, że świetnie jest móc przeżyć taką przygodę, jaka nas czeka.

 

Podróż z książką - dyktando

 

Emilka Kurczewska
 klasa IIb
  

 
« Wstecz


Dyskusja: "Konkurs organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kętrzynie rozstrzygnięty"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze