konkurs o zamkach gotyckich

29.04.2017, 20:02, Gimnazjum nr 2

Jak co roku, już od 16 lat, nasi gimnazjaliści wzięli udział w konkursie historycznym o zamkach gotyckich organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin „Polskie Zamki Gotyckie”.

28 kwietnia w SP1 p. Alina Rudak przeprowadziła miejski etap konkursu, w którym uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Dwójkę reprezentowało 3 uczniów z klasy 3a i 2a.

Moi uczniowie rozwiązywali trudny test, którego pytania dotyczyły m.in. powstania i ekspansji Zakonu Krzyżackiego, organizacji państwa krzyżackiego w Prusach, historii zamków krzyżackich, kapitulnych i biskupich, wybitnych postaci historycznych związanych z historią zamków krzyżackich i biskupich.

I miejsce zajęła ZUZANNA WTULICH z kl. 3a SG
II miejsce –Grzegorz Snopek z kl. 2a SG
III miejsce przypadło Marcie Wypyszczak z kl. 3a SG

Gratuluję młodym historykom i trzymam kciuki za Zuzię, która będzie reprezentowała nasze miasto w dniu 8 czerwca w Lidzbarku Warmińskim na etapie centralnym.

E Jadczak