Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II

13.10.2011, 08:34, Gimnazjum nr 2

       

        W piątek 7 października uczniowie naszego gimnazjum pod opieką siostry Klary Ćwirko i pani Iwony Machwic brali udział w uroczystościach w Stoczku Klasztornym. Pod raz jedenasty spotkaliśmy się w miejscu, gdzie został więziony Stefan Kardynał Wyszyński. Uroczystej mszy świętej przewodniczył biskup Senior Edward Piszcz. Strawę duchową przygotował chór z Bartoszyc i uczniowie szkoły podstawowej z Białegostoku. Spacer do „golgoty kardynała Wyszyńskiego” zakończył uroczystości w Stoczku. Przed wyjazdem do domów mogliśmy skorzystać z posiłku przygotowanego przez gospodarzy spotkania. Każdy uczestnik otrzymał ciasteczko z myślą Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


  

     

 

       

 

 

 

 

       

 

 

 

 

 

        W sobotę 8 października odbyły się uroczystości na lotnisku Wilamowo. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy pod opieką pani Jadwigi Paszkiewicz i uczniowie z klas I pod opieką wychowawców: p. A. Szczepczyńskiej, p. B. Tomczak, p. M. Zawadzkiej i p. I. Machwic. Po uroczystym apelu, uczestnicy spotkania spotkali się w hangarze, gdzie wysłuchali montaży słowno - muzycznych przygotowanych przez szkołę podstawową z Białegostoku i uczniów naszej szkoły pod kierunkiem s. Klary Ćwirko, pani Iwony Machwic i pana Mariusza Wąsika. Uwieńczeniem spotkania było nabożeństwo w intencji dwóch wielkich Polaków: Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


Iwona Machwic
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II"
Data: Nazwa: Komentarz:
20.10.2011, 18:16 heh Mike
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze