ŚWIĘTO SZKOŁY

20.10.2013, 21:05, Gimnazjum nr 2

           Dnia 16 października 2013 roku w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie obchodziliśmy święto szkoły.


 


              O godzinie 9.00 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej poświęconej 35 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Po mszy uroczyście złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze pod pomnikiem naszego patrona oraz pod Dębami Pamięci.

 


 

                  Ciąg dalszy uroczystości nastąpił w szkole. Zapoczątkowało ją pasowanie uczniów klas pierwszych. Pan dyrektor wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Foto...


                Następnie uczniowie wysłuchali apelu przygotowanego przez panią Iwonę Machwic
i uczennice z klasy IIa i IIIa. Podczas programu artystycznego oglądaliśmy prezentacje
o naszym rodaku Janie Pawle II.
                Kolejnym punktem naszego święta szkoły był udział wszystkich klas w konkursie
o Janie Pawle II. Pierwszym etapem było napisanie testu wiedzy o Papieżu Polaku przez trzech przedstawicieli z każdej klasy. W międzyczasie kolejni reprezentanci swoich klasowych przyjaciół wykonywali wybrane przez siebie piosenki o tematyce religijne. Na zakończenie naszej szkolnej rywalizacji osoby wybrane przez wychowawców miały za zadanie pięknie wyrecytować jeden z wierszy autorstwa Jana Pawła II. Dodatkowe punkty przyznano za wykonanie plakatu pod hasłem „Jan Paweł II- papież dialogu”.


            Rywalizacja była bardzo wyrównana, a końcowe wyniki przedstawiały się następująco:
Miejsce pierwsze: klasa IIa
Miejsce drugie: klasa Ia
Miejsce trzecie: klasa IIIa
Wyróżnienie; klasa IIIc

                   Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodkimi podarunkami oraz zostały im wręczone dyplomy. Klasa IIa otrzymała również puchar przechodni.

                 Około godziny 12.30 po zakończonych uroczystościach uczniowie oraz nauczyciele rozeszli się do domów.

                                                                                                                                       Anna Jadczak
                                                                                                                                            kl. IIa
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "ŚWIĘTO SZKOŁY"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze