Święto Szkoły

23.10.2012, 08:25, Gimnazjum nr 2

     

      We wtorek 16 października 2012 roku w Gimnazjum nr 2 obchodziliśmy Święto Szkoły, które nierozerwalnie wiąże się z Dniem Papieskim, czyli rocznicą Pontyfikatu Jana Pawła II – naszego patrona.

    Uroczystości rozpoczęły się w kościele p.w. św. Katarzyny mszą świętą, w której wzięli udział nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Po mszy wszyscy jej uczestnicy przeszli pod obelisk Jana Pawła II, gdzie delegacje klas złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Następnie cała społeczność szkolna udała się do auli. Tam pierwszoklasiści poprzez uroczyste ślubowanie zostali włączeni do grona uczniów naszego gimnazjum. W auli zebrani obejrzeli program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II i jego nauczaniu o rodzinie.

 

Foto...
 


      Następnie odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły. Uczniowie musieli wykazać się znajomością biografii Karola Wojtyły. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego życia i pontyfikatu Papieża Polaka. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klas Ia, IIa, IIIa. W finale konkursu należało wykonać piosenkę religijną i przedstawić wiersz autorstwa Karola Wojtyły. Jury w składzie: I. Machwic, M. Pruszyńska, S. Oleksiak i ks. P. Nowak zdecydowało, że zwycięzcą konkursu została klasa II a, miejsce drugie zajęła klasa I a, zaś trzecie - klasa III a.
      Finaliści konkursu otrzymali słodkie niespodzianki a zwycięzcy Puchar Patrona Szkoły.
Święto Szkoły przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Wśród całej naszej społeczności szkolnej czuć było duchową obecność Naszego Wielkiego Patrona – Jana Pawła II.
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Święto Szkoły"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze