Rok szkolny 2013/2014

 

Cele podejmowanych działań:

Rozwój wybitnych talentów sportowych, rozwijanie umiejętności kluczowych, współpraca, komunikacja, empatia, rozwijanie umiejętności artystycznych, wrażliwości na piękno otaczającego świata, umiejętności dzielenia się z innymi, rozwój zdolności intelektualnych przede wszystkim w zakresie nauk matematyczno- przyrodniczych i przedsiębiorczości.

 

Przykłady systemowych działań na rzecz uczniów zdolnych:

Systematyczne i stałe zajęcia pozalekcyjne z większości przedmiotów. Tworzenie klas tematycznych: klasa matematyczno- fizyczno-chemiczna, Straż Graniczna, klasa sportowa.

 

Sposoby pracy z uczniem zdolnym, w tym ciekawe metody i formy pracy:

Realizacja projektów: Zespól Instrumentalny i Dziewczęcy Zespół Wokalny, Blue Bear Team Kętrzyn, Teatr PaniKa, klasy sportowe w oparciu o działalność Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, sportowe zajęcia pozalekcyjne: koszykówka, zapasy, strzelectwo.

 

Przykłady indywidualizacji i różnicowania treści, metod, form pracy z uczniem zdolnym:

Rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności, wdrażanie do samodzielnej pracy, zachęcanie do niestandardowych rozwiązań sytuacji problemowych.

 

Efekty pracy (m.in. osiągnięcia uczniów):

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE


Międzynarodowy Turniej Młodzików o „Puchar Warmii i Mazur” – 26.11.2013 r. w Olsztynie
III m-ce - Mateusz Woźniak – kl. I b
Ogólnopolski Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach Młodzików – III 2014
II m-ce - Mateusz Woźniak – kl. I b, III m-ce – Olaf Werbanowski – kl. I b
III m-ce – Mateusz Kalus – kl. Ia
Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Zapasach styl wolny - 6-8.06.2014 r.
Patryk Zwada kl. – Tytuł Wicemistrza Polski
Opiekun: Jarosław Rusiecki
I m-ce w VI Ogólnopolskim Turnieju Streetballa „Kętrzyński Nidźwiadek” – kat. U-16, 7 IX 2013 r.
II m-ce w III Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki – 06-07.06.2014 r.
Opiekun: Joanna Potraffke
IV m-ce na Wojewódzkim Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego – 22-23.11.2013 r.
Opiekun: Agnieszka Preweda

 

OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE


Wojewódzki Konkurs jezyka Polskiego – 15.022014 r. – finalistki: Marta Sobczyk – IIIa, opiekun: Bożena Tomczak, Paulina Kotlarz – kl. IIIb, opiekun: Maria Mickiewicz.
Wojewódzki Konkurs z fizyki – 21.02.2014 R.
Finalista: Jan Nowicki – kl. III b
Opiekun: Agnieszka Czeszun
Wojewódzki konkurs Wiedzy o Społeczeństwie – 12.03.2014 r.
Finalistka – Emilia Bobel – kl. IIIa
Opiekun: Elżbieta Jadczak
Wojewódzki Konkurs z historii – 12.02.2014 r.
Finalista – Dawid Werkowski – kl. IIIa, Opiekun: Elżbieta Jadczak
Marcin Brydziński kl. IIIb, opiekun: Jagoda Paszkiewicz

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:


ZaPATka – III Przegląd Spektakli, filmów i prezentacji profilaktycznych szkół gimnazjalnych pod hasłem: „Jestem na nie” – I m-ce zespół teatralny „PaniKa” – koordynator projektu: Katarzyna Bronakowska – 17.12.2013 r.
Tesco dla szkół: „Talent do niemarnowania” – III m-ce Zespół teatralny „PaniKa” za ułożenie lepieja: „lepiej wsadzić nos w imadło, niż zmarnować dobra jadło” – 12.2013 r.
Orszak Trzech Króli – 6.01.2014 r. – organizacja imprezy i aktywny udział na arenie miasta.
Tydzień Kolorów pod hasłem: „Cieszmy się z bycia razem” – 20-24.01.2014 r. – koordynator akcji: Katarzyna Bronakowska
Zespół wokalny i zespół muzyczny pod kierunkiem Sławomira Biegańskiego uświetnia imprezy szkolne i miejskie
Karolina Podkomorzy – kl. IIIc, Karolina Kamińska – kl. IIIa, Emilia Bobel – kl. IIIa, Marta Sobczyk – kl. IIIa, Paulina Garbacik – kl. IIa, Patryk Kilanowski – kl. Ib.

 

Współpraca z innymi osobami/ instytucjami działającymi na rzecz ucznia zdolnego:

Urząd Miasta Kętrzyn, UKS OLIMP Kętrzyn, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji ABAKUS, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, anonimowi sponsorzy, Towarzystwo Miłośników Kętrzyna, Dom Opieki Społecznej.



 

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Cele podejmowanych działań:

Rozwój wybitnych talentów sportowych, rozwijanie umiejętności kluczowych, współpraca, komunikacja, empatia, rozwijanie umiejętności artystycznych, wrażliwości na piękno otaczającego świata, umiejętności dzielenia się z innymi, rozwój zdolności intelektualnych przede wszystkim w zakresie nauk matematyczno- przyrodniczych i przedsiębiorczości.


Przykłady systemowych działań na rzecz uczniów zdolnych:

Systematyczne i stałe zajęcia pozalekcyjne z większości przedmiotów. Tworzenie klas tematycznych Agenda 21, Młody Przedsiębiorca, Humanista, W Kręgu Kulltury.


Sposoby pracy z uczniem zdolnym, w tym ciekawe metody i formy pracy:

Realizacja projektów Mały Archimedes, Akademia Młodych Noblistów, Zespól Muzyki Dawnej, Blue Bear Team Kętrzyn, Teatr PaniKa, organizacja koncertów muzycznych dla szerszej publiczności.


Przykłady indywidualizacji i różnicowania treści, metod, form pracy z uczniem zdolnym:

Rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności, wdrażanie do samodzielnej pracy, zachęcanie do niestandardowych rozwiązań sytuacji problemowych.


Efekty pracy (m.in. osiągnięcia uczniów):

 

Michał Sulinowski kl. III c 5 miejsce na Mistrzostwach Świata Freestyle slalom skating w konkurencji classic i tytuł najbardziej kreatywnego zawodnika w roku 2012 Lishui Chiny, opiekun Jerzy Pruszyński,


Dawid Tonojan kl. III e 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pool Bilardzie Kielce, opiekun Mirosław Kopeć,


10 Jublieuszowy Koncert Poezji Śpiewanej Bardziej coś niż nic, gwiazda wieczoru Wojciech Gęsicki , uczennice kl. II a Roksana Rogińska, Karolina Waszczuk, Oksana Marko, opiekun Mariusz Wąsik,


Aleksandra Kwoczko kl. II b Konkurs Matematyczny JANTAR II miejsce, Aleksandra Kwoczko kl. II b, Maciek Bućko kl. II b finaliści Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, opiekun Małgorzata Zawadzka,


Ogólnopolski Konkurs Z Klasy do kasy IV miejsce w województwie uczniowie kl. III b Mateusz Micuk, Daniel Mucha, Tomasz Urban, opiekun Agnieszka Przybylińska,


Konkurs Jasna Szkoła Prosta Sprawa uczniowie kl. I b II miejsce w województwie warmińsko mazurskim, nagroda oświetlenie 10 sal lekcyjnych przez Philips, opiekunowie Ewa Litwinowicz i Wojciech Krzyżanowski,


Wolontariusze z Barki wspólne działanie wielu pokoleń w celu uczenia wzajemnego szacunku i tolerancji, poznawanie tradycji wielkanocnych na Warmii i Mazurach (spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie, uczestnicy Stowarzyszenie Konik Mazurski, dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów, opiekunki Elżbieta Jadczak, Marta Martynajtis.

Współpraca z innymi osobami/ instytucjami działającymi na rzecz ucznia zdolnego:

Urząd Miasta Kętrzyn, Augustowskie Centrum Edukacyjne, WSP TWP w Warszawie Wydział Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, UKS OLIMP Kętrzyn, Stowarzyszenie Wspierania Edukacji ABAKUS, Kętrzyńskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, Stowarzyszenie Konik Mazurski, anonimowi sponsorzy.
 

 

 

DZIAŁANIE 1
NAZWA DZIAŁANIA 1
Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności
 
Wolontariat Szkolny „Barka”, prowadzące: Elżbieta Jadczak, Marta Martynajtis
OPIS DZIAŁANIA Działamy zgodnie ze słowami biskupa Jana Chrapka: ”Człowiek odnajduje siebie tylko
w bezinteresownym dawaniu”. Corocznie sprzątamy samotne groby, współpracujemy z Domem Dziecka w Reszlu, schroniskiem dla zwierząt, Mopsem, GOPSem, współorganizujemy imprezy choinkowe dla dzieci.
 
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Podarow. słodyczy i zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Reszlu oraz dzieci z Dem. Rep. Konga, zbiórka żywności dla rodzin potrzeb. z miasta i gminy, zorg. zabawy choinkowej dla dzieci z rodzin zastępczych. Oksana Marko reprez. szkołę i wojew. w Ogóln. Konk. „Siedmiu Wspaniałych” w Warszawie.
OPINIE O PROJEKCIE „Uczniowie są wrażliwi na potrzeby innych, uczą się działać bezinteresownie i prospołecznie.”
E. Kimbar
 
ZDJĘCIA  

 

 

DZIAŁANIE 2

NAZWA DZIAŁANIA 2

Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności

Koło Teatralne „PaniKa”, prowadząca: Katarzyna Bronakowska
OPIS DZIAŁANIA Przygotowujemy inscenizacje także w oparciu o własne scenariusze, uatrakcyjniając imprezy kulturalne w mieście. Rozwijamy kreatywność, wyobraźnię, ćwiczymy umiejętność pracy w zespole, współpracujemy z Policją, tworząc spektakle profilaktyczne (Akcja PAT).
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Wystawienie spektakli w kraju i za granicą: Niemcy, Majorka; udział w finale najlepszych młodzieżowych zespołów teatralnych w Poznaniu, Nagroda Wiceministra Oświaty 2011r.
OPINIE O PROJEKCIE „Oglądnie spektakli teatru „Panika” to dla mnie wielka przyjemność i wzruszenie. Jestem oczarowana plastycznością tych przedstawień.” M. Pruszyńska
ZDJĘCIA  

 

 

DZIAŁANIE 3
NAZWA DZIAŁANIA 3
Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności
 
Koszykówka chłopców, prowadząca: Joanna Potraffke
OPIS DZIAŁANIA Rozwijamy talenty sport. uczniów dzięki różnorodności dyscyplin w UKS „Olimp”. Członkowie sekcji koszykówki chłopców, pracując pod opieką wykwalifikowanej trenerki, rokrocznie walczą co najmniej na etapie półfinałów wojewódzkich. Szkolenie rozpoczyna się od wieku młodzików i trwa aż do kategorii juniora.
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW IV m. Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Iławie 2006.
I m. Mistrzostwa Województwa 2010.
XII m. Ogólnopolska Gimnazjada Siedlce 2010.
III m. Liga Wojewódzka i Półfinał Strefowy Juniora 2010.
III m. Mistrzostwa Województwa 2011.
I m. Liga Wojewódzka Juniora 2011.
 
OPINIE O PROJEKCIE  „Udział w zajęciach sportowych daje wielu uczniom możliwość pokazania się od jak najlepszej strony, a także jest przepustką do dobrego, zdrowego, pozbawionego patologii życia.”
Agnieszka Przybylińska
 
ZDJĘCIA  

 

 

DZIAŁANIE 4
NAZWA DZIAŁANIA 4
Tytuł zajęć, pracy dodatkowej lub dziedzina aktywności
 
Klasa tematyczna „Młody Przedsiębiorca”, prowadząca: Agnieszka Przybylińska
OPIS DZIAŁANIA Pracujemy w klasie „Młody Przedsiębiorca”, rozwijając zainteresowania ekonomiczne. Prowadzimy mini-przedsiębiorstwo „Złoty Interes”. Przystępując do projektu „Mały Archimedes”, rozwijamy zdolności matematyczne. Realizując projekt, wzbogaciliśmy wyposażenie pracowni matematycznej o tablicę multimedialną z rzutnikiem, których używanie uatrakcyjnia zajęcia z matematyki wszystkim uczniom.
OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Logo naszej firmy”.
Laureat konkursu na plakat promujący oszczędzanie „Moja kasa”.
Zdobycie Certyfikatu Inwestora w IV edycji konkursu „Moje finanse z klasy do kasy”.
26 m. w Polsce dla Karoliny Wereszczyńskiej w konkursie Genius Logicus 2008.
Maciej Kucharski – finalista konkursu matematycznego 2011/12.
 
OPINIE O PROJEKCIE  „Prowadzenie mini-przedsiębiorstwa uczy mnie podstawowych zasad ekonomii i jest nie tylko nauką ale i zabawą”
Natalia Rzepkowska
 
ZDJĘCIA  

 

http://www.roktalentow.men.gov.pl/projekt-szkola-odkrywcow-talentow