Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2016/2017

Opiekunowie:

 

 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego: 

 

 

 

RAMOWY KALENDARZ IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ

SAMORZĄD UCZNIOWSKI W ROKU SZKOLNYM
2017/2018

 

 

 

 

W świątecznym nastroju-wielkanocne konkursy

 

W miniony wtorek odbyły się wielkanocne konkursy:

 

 • świąteczna kartka,
   
 • pisanka,
   
 • wielkanocny strój.

Komisja wyróżniła pisankę z kl. 1b, świąteczną kartkę z kl. 1c a największe wrażenie wywarł strój z kl. 1a i kl. 1b.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i miłą zabawę.Marta Martynajtis
Foto...

 


 

 

 

Dzień Wiosny

 

     W dzisiejszym dniu, bardzo wyczekiwanym, cała szkoła brała udział. Od klas pierwszych do trzecich, każdy wykonał przydzielone mu zadanie. Jakie były to zadania?
W zeszłym tygodniu gospodarze losowali symbole pierwszego dnia wiosny z różnych państw. Od Polski po Bułgarię, od naszej Marzanny do Martenicy. Dzięki kreatywności uczniów mieliśmy szansę poznać zwyczaje danego kraju.

 

Foto...

 

  Na pierwszym piętrze, tuż przed pokojem nauczycielskim, rozstawiono stoły, na których można było podziwiać prace. Po trzeciej godzinie lekcyjnej zebrała się tu cała szkoła, by obejrzeć i ocenić strój Pani lub Pana Wiosny. Po „wybiegu” przechadzali się prawdziwi, wiosenni modele. Zachwyt jury i publiczności był ogromny, dodatkowy nastrój dawał, rozbrzmiewający po całym korytarzu, utwór „Wiosna, ach to ty” Marka Grechuty. Po prezentacji nauczyciele wybrani do ocenienia prac – Pani-Pana Wiosny, wiersza wiosennego, niekoniecznie kwietnego bukietu i symboli - naradzili się między sobą i przyznali miejsca. Po następnej lekcji ogłoszono wyniki, lecz przed tym głos zabrały pani Dyrektor i pani Marta Martynajtis.

„Bardzo ale to bardzo dziękuję w imieniu samorządu uczniowskiego, że zaangażowaliście się, fajnie podeszliście do sprawy, że macie takie wspaniałe pomysły i jesteście kreatywni – że chce wam się chcieć!”

Chwilę później dotarła do nas pani Dyrektor i przejęła mikrofon i ogłosiła następujące wyniki:

III miejsce – klasa II „B” i III „C”
II miejsce – klasa I „C”
I miejsce – klasa I „A”

 „Gratulujemy, dziękuję pani Marcie, dziękuję wszystkim pomocnikom. Słuchajcie, kolejny raz udowodniliście, że można być w szkole i może być fajnie i nie trzeba chodzić na wagary. Kto poszedł na wagary, ten nie wie, że wiosnę można znaleźć w szkole. U nas jest taka!”

Przyznano słodkie nagrody, zebrano satysfakcję i wspaniale spędzono resztę dnia. Do następnej wiosny!
 

Zofia Kwasiborska II „C

 

8 MARCA...
    SŁODKO...
        KOBIECO...

 

       W dniu 8 marca obchodzone jest święto wszystkich Pań. Od zawsze staramy się uczcić ten wyjątkowy dzień. Tym razem chłopcy zaprosili Panie i Dziewczęta na słodki poczęstunek na drugim piętrze. Było słodko, miło, sympatycznie.

 

Foto...

 

 

Krótka historia Walentynek ...

    Nazwa Walentynek podchodzi od imienia Świętego Walentego, który 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień jest uznawany za święto miłości oraz przyjaźni. Tego dnia zakochani obdarowują się upominkami, listami oraz prezentami.
W tradycji chrześcijańskiej istnieje kilku świętych o imieniu Walenty. Kim był jednak ten jeden jedyny, który stał się patronem Dnia Zakochanych? Żył w III wieku i wbrew zakazom Klaudiusza II udzielał ukochanym potajemnych ślubów. Cesarz zabraniał młodym mężczyznom żeniaczki w obawie, że nie będą chcieli wstępować do armii. Cesarstwo Rzymskie toczyło wówczas krwawe walki, więc liczba młodzieńców wstępujących do armii stale malała. Walenty został przyłapany i za swoje przewinienie stracony dokładnie dnia 14 lutego (270 roku). Papież Gelasius docenił jego waleczność i w 496 roku ustanowił go patronem zakochanych. Na srebrnym relikwiarzu, w którym znajdują się jego szczątki umieszczono napis: „Święty Walenty, patron miłości”.

    W XVI wieku pojawiła się tradycja darowania kwiatów. Zapoczątkowała ją jedna z córek
króla Francji Henryka IV, która zorganizowała bal, na którym mężczyźni podarowali wszystkim kobietom bukiety kwiatów. Od tej pory ukochani zostali zobowiązani do wysyłania kwiatów i listów miłosnych do wybranek swego serca.
W 1965 roku Francja oficjalnie ogłosiła dzień 14 lutego Dniem Zakochanych. Dziś na całym świecie wysyła się około miliarda kart walentynkowych.To czas wyznawania zarówno miłości, jak i przyjaźni.    

 

 

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole z okazji Walentynek zorganizowano konkurs na WALENTYNKOWĄ KARTKĘ. Udział w w/w konkursie wzięło 6 klas, które przygotowały 8 pięknych, własnoręcznie zrobionych kart. Trzy karty zostały wyróżnione i tak:

 • I miejsce klasa I A
   
 • II miejsce klasa IIB
   
 • III miejsce klasa IC

 

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękuję !!!

Marta Martynajtis 

 

Konkursy organizowane przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie

 

      Serdecznie zapraszam do udziału w FESTIWALU EKOLOGICZNYM „CZYSTY POWIAT” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. W ramach festiwalu odbędą się następujące konkursy:

 

- piosenki o charakterze ekologicznym,
- konkurs plastyczny „PANCERZ NATURY”,
- konkurs fotograficzny „ZACZAROWANY LAS”.


      Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do pani K. Bronakowskiej, pana S. Biegańskiego lub opiekuna Samorządu Uczniowskiego – M. Martynajtis. Wszystkie dokumenty, regulaminy konkursów znajdują się w sali 41 u M. Martynajtis. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 31 marca 2017r.

 

   Zapraszam do udziału w /w przedsięwzięciach.

      M. Martynajtis
 

 

Radość pomagania…


Tyle człowiek wart, ile drugiemu może pomóc.
Julian Aleksandrowicz

 

 

artykuł...

Radość pomagania…
      Uprzejmie informuję, że za kwotę - 376 złotych zebraną ze sprzedaży ciasta na kiermaszu zakupiliśmy słodycze, środki higieny osobistej: mydła, szampony, pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki higieniczne. Wyżej wymienione produkty oraz odzież i obuwie przekazaliśmy mieszkańcom internatu Szkolnego Ośrodka w miniony piątek.
Wszystkim zaangażowanym w tę akcję bardzo, bardzo dziękuję!!!


Relacja na stronie SOSW
w Kętrzynie..

 

 

 

 Marta Martynajtis


 

 

 

Kiermasz ciast — akcja charytatywna

 

     Dnia 2 grudnia odbył się kiermasz ciast. Tym razem Gimnazjaliści chcieli uzbierać pieniądze na zakup czekolad mieszkańcom internatu w Szkolnym Ośrodku w Kętrzynie. Akcję koordynował Samorząd Uczniowski, angażując w nią całą szkołę, a nawet Rodziców – pieczenie ciast ;-) Zainteresowanie zakupem pysznych słodkości było ogromne, a akcja nie zawiodła organizatorów. Przy tym było dużo radości i okazji do żartów. Zebraliśmy 376 złotych.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
Foto...        Marta Martynajtis

 

 

 

 

Szkolne Andrzejki

 

      Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy w końcu możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości ;-) to oczywiście ANDRZEJKI! Wróżby czynione w Andrzejkowy dzień podobno sprawdzają się lepiej od innych. Dawniej Andrzejki były świętem dla panien pragnących się dowiedzieć, kiedy wyjdą za mąż, dziś wróżą sobie wszyscy...
      W ten magiczny nastrój pełen wróżb wprowadzili nas Kamila, Ola, Eliza, Natalia, Hubert, Kacper, Piotr i Paweł z klasy IIIC, za co bardzo, bardzo Im dziękuję.


Marta Martynajtis

 

 

 Foto...

 

WIECZÓR FILMOWY

 

     Kolejny listopadowy wieczór z filmem w szkole za nami. W piątek 25 listopada klasa nr 2 zamieniła się w małą salę kinową z 40 miłośnikami filmu akcji i horroru. Oczywiście Uczniowie nie zapomnieli zabrać ze sobą tego wszystkiego, co uprzyjemniło seans:- ) między innymi popcornu, coca – coli.

 

FOTO...

Dziękuję Wszystkim, którzy przyszli wspólnie obejrzeć filmy ;-)

 

Marta Martynajtis

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO CHŁOPAKI!

      W dniu 30 września obchodzone jest święto wszystkich Panów. Dzień Chłopaka powołano prawdopodobnie w odpowiedzi na Dzień Kobiet. Święto to jest obchodzone na całym świecie, tyle tylko, że w różnych dniach. W Polsce panowie świętują 30 września, chociaż podaje się też datę 10 marca, określaną jako Dzień Mężczyzny.

      Od zawsze staramy się uczcić ten wyjątkowy DZIEŃ. W tym roku dziewczyny zaprosiły wszystkich Chłopców na słodki poczęstunek …

 


FOTO... 

 

Pierwszy szkolny wieczór filmowy już za nami...


     Sala nr 2 pełna gimnazjalistów, którzy zupełnie z własnej woli siedzą w szkole do 22:15 i są jeszcze z tego faktu mam nadzieję zadowoleni. Trudno w to uwierzyć, tym razem jednak powód był szczególny.4 listopada, o godzinie 18:00, odbył się pierwszy wieczór filmowy-wieczór horrorów. Uczniowie obejrzeli filmy – OBECNOŚĆ i KIEDY GASNĄ ŚWIATŁA.
     Inauguracyjne spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór, przyciągnęło do sali nr 2 kilkudziesięciu uczniów – do końca wytrwali prawie wszyscy;-), którzy świetnie spędzali czas razem. Zdolności logistyczne uczestników wieczoru – naprawdę godne pochwały, ustawienie wygodnych krzeseł, sof i materacy zajęło dosłownie krótką chwilkę, nie zabrakło jak w prawdziwym kinie nawet popcornu;-)Zosia, Kamila, Hubert, Damian świetnie poradzili sobie z dość złośliwym sprzętem.
     Kolejny wieczór filmowy odbędzie się być może jeszcze w tym miesiącu. Musimy tylko wypracować satysfakcjonujące wszystkich metody doboru repertuaru.


Wszystkim szkolnym kinomaniokom serdecznie dziękuję za obecność!

 

Marta Martynajtis