Zostań Noblistą

22.09.2011, 13:03, Gimnazjum nr 2

      

19 września 2011 r. nasza młodzież uczestnicząca w projekcie Akademii Młodych Noblistów wyjechała do WSP TWP w Olsztynie i wzięła udział w prelekcji o dokonaniach najwybitniejszej kobiety, która otrzymała dwukrotnie Nagrodę Nobla, a także jedynym uczonym w historii uhonorowanym tą nagrodą w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych.

        Prelekcja była opowieścią o małżeństwie Piotra i Marii Curie i o odkryciu przez nich promieniotwórczych właściwości radu.

 

 

Więcej informacji na stronie:

http://www.akademiamlodychnoblistow.pl/zostan-noblista.html

 

Wojciech Krzyżanowski
 


 
« Wstecz


Dyskusja: "Zostań Noblistą"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze