Żołnierze niezłomni

01.03.2017, 21:19, Gimnazjum nr 2

           Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla upamiętnienia 1 marca w gablocie na korytarzu oraz w sali nr 18 zawisła gazetka poświęcona tym, którzy żyli prawem wilka.

 


                    Na lekcjach historii, na godzinach wychowawczych i na zajęciach koła historycznego odbył się   pokaz filmu "Żołnierze wyklęci”. W tym krótkim filmie bardzo przystępnie wyjaśniono kim byli żołnierze niezłomni, dlaczego nie złożyli broni po zakończeniu II wojny światowej, dlaczego byli więzieni i skazywani przez władze komunistyczne.

 

         Projekcję filmu uzupełniła prezentacja przygotowana przez nauczycielkę historii oraz uczniowskie prezentacje o wybranych bohaterach, m.in. Witoldzie – Witoldzie Pileckim, Danucie Siedzikównie- Ince, Mieczysławie Dziemiszkiewiczu- Roju, Józefie Kurasiu-Ogniu, Zygmuncie Szendzielarzu- Łupaszce.

 

 

 

EJ 

 
« Wstecz