Zajęcia w CS SG

05.06.2017, 21:25, Gimnazjum nr 2

          Jak co tydzień w poniedziałek, kolejna klasa SG uczestniczyła w zajęciach w Centrum. Tym razem klasa 1a jako ostatnia z wszystkich klas miała zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Pan st. chor. szt. SG Marek Jakubiak w bardzo króciutkim wykładzie przypomniał, jakie są zasady udzielania pomocy poszkodowanym, czym jest łańcuch przeżycia oraz zasada jednych noszy.

 


            Następnie odbyły się zajęcia praktyczne w sali ćwiczeń. Wykładowca tłumaczył, wyjaśniał, zadawał pytania, prezentował na fantomach dorosłego i niemowlęcia zasady resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Gimnazjaliści próbowali swoich sił w udzielaniu pomocy poszkodowanym, poznali działanie defibrylatora czy opatrunków hydrożelowych.

 


           Co prawda już kilkakrotnie podczas nocowań tematycznych klas SG odbywały się zajęcia z harcerzami czy ratownikami z PCK – uczniami mundurów ki z Zespołu Szkół, ale na pewno kolejna dawka wiedzy i przypomnienie podstawowych zasad pierwszej pomocy było potrzebne.

 

 fotorelacja 

EJadczak

 
« Wstecz