Zajęcia w CS SG

13.03.2017, 19:38, Gimnazjum nr 2

            Zgodnie z porozumieniem podpisanym między CS SG a naszym gimnazjum uczniowie klas SG uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy SG. Od II semestru na zajęcia do jednostki chodzą również klasy I – 1a i 1b. 

 


       13 marca 2017r. klasa 1a SG poznawała historię i tradycje CS SG. W izbie pamięci, która mieści się na I piętrze w budynku sztabu, starszy chorąży sztabowy pan Edward Milewski bardzo ciekawie opowiadał o historii SG II Rzeczypospolitej, KOP-u i WOP-u. Uczniowie obejrzeli mnóstwo starych zdjęć, mundurów i pamiątek od ludzi, którzy zasłużyli się w swojej pracy.

 

 

 

      Później gimnazjaliści przeszli do sali, gdzie chor. sztab. pani Agata Strachel w bardzo przystępny sposób przedstawiła cele i sposoby pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej. Posiłkując się ciekawą prezentacją, pani chorąży opowiadała o etapach rekrutacji do SG, specyfice pracy, odpowiedzialności strażników granicznych.

 

 

    Za tydzień na zajęcia do CS SG uda się klasa 1b, a w kolejne poniedziałki – klasy 2a i 2b. 

 

Elżbieta Jadczak

 
« Wstecz