Zajęcia w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie

27.04.2017, 13:09, Gimnazjum nr 2

   

 

     Dnia 24.04.2017r. moja klasa- IB po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej w Kętrzynie.

   Podczas spotkania miner-pirotechnik kapitan Radosław Borowicz zaprezentował nam film o alarmie bombowym na lotnisku. W czasie emisji otrzymaliśmy instrukcje o zachowaniu podczas tego typu sytuacji. Mieliśmy okazję obejrzeć atrapy materiałów, urządzeń wybuchowych, różnych granatów. 


     Funkcjonariusz zaprezentował nam sprzęt specjalistyczny do działań w terenie tj. specjalnego robota, taktycznego robota miotanego oraz drona. Mieliśmy możliwość obejrzenia ważącego ponad 40 kg kombinezonu pirotechnika, który stanowi zabezpieczenie w przypadku wybuchu ładunku. Dowiedzieliśmy się, że w całej Polsce jest niewielka grupa licząca tylko 140 minerów-pirotechników, którzy zajmują się profesjonalnie rozbrajaniem i neutralizacją zagrożeń wybuchowych.


Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Z wielką ciekawością oczekujemy kolejnego spotkania.


 

 

 

Michał Paszkiewicz Ib 

 

 

 

 
« Wstecz