Wyjazd do Cetniewa

11.03.2015, 11:12, Gimnazjum nr 2

 

 

      Dnia 26.02.2015r udaliśmy się na szkolenie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Władysławowo-Cetniewo w składzie: trener pani Joanna Potraffke, Maciej Milun, Mateusz Predko, Mateusz Nowicki. 

 

 

 

 

 


      Podróż zajęła nam 4 godziny, po których mogliśmy delektować się nadmorskimi widokami. Miejscem zakwaterowania okazał się ekskluzywny apartament 500 m od morza i portu we Władysławowie. Już pierwszego dnia około godz. 16.00 udaliśmy się na pierwszy trening. Zajęcia prowadził trener Janusz Kociołek, który to na co dzień jest wychowawcą II i III klasy oraz prowadzi III ligową drużynę koszykówki SMS Cetniewo. Trening okazał się bardzo wyczerpujący, poznaliśmy nowe techniki kozłowania oraz ćwiczenia pracy na nogach. Niektóre ćwiczenia demonstrowali nam uczniowie reprezentujący szkołę w rozgrywkach II ligi, są to zawodnicy wyselekcjonowani z całej Polski.

 

 

      Następnego dnia po śniadaniu mieliśmy przyjemność ponownie brać nauki od najlepszych, nauczyliśmy się nowych kozłów oraz techniki mijania przeciwników. Trening minął nam bardzo szybko a po treningu ok. godz. 15.00 wyjechaliśmy do Elbląga na mecz trzecioligowy Truso Elbląg –SMS Pzkosz Cetniewo. Mecz zapamiętamy na bardzo długo, nie zabrakło w nim widowiskowych wsadów oraz zagrań taktycznych świetnie przygotowanych przez zespoły. W trakcie rozgrywek dwóch zawodników doznało kontuzji, co świadczy o tym, że mecz był bardzo zacięty. Wróciliśmy do Władysławowa około godz. 21.30.

 

 

      Trzeciego dnia rano podczas porannego treningu trener Kociołek udzielił nam ostatnich wskazówek a dalszą część treningu mieliśmy już ze swoją trenerką, polepszaliśmy motorykę, a potem pojechaliśmy zwiedzać Półwysep Helski, oglądaliśmy baterie artyleryjskie oraz powojenne schrony, które miały ochronić Polskę przed najazdami. W czasie pobytu mogliśmy się cieszyć wspaniałymi widokami morza. Dnia 1.03.2015 z samego rana wyruszyliśmy do domu. Wyjazd bardzo nam się podobał i chcielibyśmy jeszcze tam wrócić.

 

Mateusz Predko i Mateusz Nowicki kl.2c

 

 
« Wstecz