Wycieczka do Londynu

21.02.2015, 19:52, Gimnazjum nr 2

27.03.2014, 13:13 , Gimnazjum nr 2 | Komentarze: 0 | Liczba odwiedzin: 579


      W dniach 12.03. – 17.03.2014 odbył się wyjazd do Londynu. Oczywiście nasi gimnazjaliści wzięli w nim udział. Odwiedziliśmy mnóstwo interesujących zabytków. Każdy znalazł coś dla siebie. Poznaliśmy tradycję i historię Anglii, dzięki wizycie w Tower of London, Pałacu Buckingham czy oglądaniu konnej zmiany warty. Zaskakujące było to ,że mieliśmy możliwość obejrzenia Londynu z lotu ptaka. W kapsułach London Eye zrobiliśmy mnóstwo zdjęć na tle tego pięknego miasta. Dzięki wspaniałej pogodzie mogliśmy zaobserwować codzienne zwyczaje londyńczyków. Ciekawymi punktami naszej wycieczki były muzea i galerie tj. British Muzeum (najstarsze muzeum na świecie), National Gallery, Muzeum Historii Naturalnej, czy Muzeum Techniki.

 

Foto...


     Myślę, że największym i najbardziej ekscytującym przeżyciem dla wielu z nas było to, że przez czas wycieczki mieszkaliśmy u londyńskich rodzin. Tam musieliśmy przełamać bariery językowe, co z pewnością wszystkim się udało. Wzbudzającym zainteresowanie zabytkiem był kościół, w którym odbywały się: chrzty, śluby, pogrzeby monarchów Anglii. Pasjonująca była też wizyta w miasteczku uniwersyteckim – Oxford. Tam poznaliśmy historię i zwyczaje oraz przesądy panujące w tym miejscu. Jeden z nich mówi o tym, że chodzenie po trawnikach przynosi pecha. Myślę, że wszyscy zakochaliśmy się w Londynie i z pewnością każdy z nas chciałby tam wrócić.smiley
     Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki nauczycielom gimnazjum oraz za przybliżenie nam kultury i tradycji tego miasta naszemu pilotowi panu Ryszardowi Wojdyło.Paulina i Kasia z IIa

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wycieczka do Londynu"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze