TAJNIKI ŻEGLARSTWA

29.05.2017, 13:03, Gimnazjum nr 2

      „Tajniki żeglarstwa” – zadanie publiczne realizowane od września 2016 roku z młodzieżą w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kętrzynie.
Pierwszy etap obejmował zapoznanie młodych adeptów żeglarstwa z podstawową wiedzą z zakresu historii żeglarstwa, wiadomości o jachtach żaglowych, ratownictwa, meteorologii, locji, teorii żeglowania i przepisów. Uczyliśmy się śpiewania najbardziej popularnych szant, sklejaliśmy modele żaglowców i uczyliśmy się węzłów żeglarskich.

 

FOTO...
 


      W drugim etapie „Wilki morskie” zdobywali umiejętności praktyczne. Po feriach trwały intensywne przygotowania do rejsu po północnej części Wielkich Jezior Mazurskich. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa i reguły obowiązujące podczas wypraw żeglarskich. Załoga podzieliła się na wachty i poznała swoje zadania.

 


     W czerwcu wypływamy na kilkudniowy rejs na dwumasztowym gaflowym keczu typu „DZ” i jachcie kabinowym z silnikiem, który będzie zabezpieczał wyprawę. Bazą naszą będzie „Kętrzyńska przystań”, gdzie przy ognisku i szantach będziemy planowali dalsze wyprawy.


Ahoj !
Instruktor Żeglarstwa PZŻ
Jarosław Mularewicz
 

 
« Wstecz