SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

12.06.2017, 08:33, Gimnazjum nr 2

   

    W sobotę 10 czerwca 2017 roku już po raz piętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny organizowany przez Gimnazjum w Karolewie. Uczniowie naszej szkoły od początku istnienia konkursu stawali do rywalizacji z rówieśnikami z ościennych miast i siół. Wielokrotnie zdobywaliśmy zaszczytne laury i tytuły.
   W tym roku szkolnym Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie reprezentowały: Zuzanna Wtulich, Zofia Kwasiborska oraz Alicja Dyszkiewicz. Dziewczęta zmagały się z wyjątkowo trudnym tekstem przygotowanym przez organizatorkę p. Urszulę Konieczko. Pewnie wielu dorosłych nie sprostałoby tym zawijasom słownym i ortograficznym. Ale…
   Uczennica klasy II c - Zosia Kwasiborska zajęła II miejsce wśród reprezentantów klas drugich z całego powiatu. Szczerze i serdecznie gratulujemy!


 M. Wąsik
 


 
« Wstecz