Spotkanie polsko-niemieckie

04.10.2016, 14:41, Gimnazjum nr 2

      W dniach 19-23.09.2016r. odbyła się kolejna edycja spotkań polsko-niemieckich z uczniami EKS z Herten z Niemiec w Gdańsku.
      Przez tydzień mięliśmy szansę poznać Stare Miasto w Gdańsku, zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności, które jest nowoczesnym ośrodkiem dokumentacji historycznej okresu dyktatury komunizmu. Żywe lekcje historii Gdańska przeplatały się z przyjemnościami na bilardzie oraz kręglach. Ciekawą formą integracji były również gry terenowe w polsko-niemieckich grupach. Natomiast wieczorami mieliśmy czas wolny, który mogliśmy wykorzystać na wspólne wycieczki do miasta. Wspólne rozmowy do późna w znacząco poszerzyły nasze umiejętności językowe.

 


      Pomimo tego, że byliśmy tam pięć dni, czas zleciał nam bardzo szybko. W piątek nadszedł czas pożegnania, oczywiście nie obyło się bez łez. Wszyscy mamy nadzieję, że jeszcze zobaczymy naszych niemieckich przyjaciół! Dziękujemy naszym nauczycielom za troskę, zaangażowanie oraz wkład pracy w zrealizowanie tego projektu.


Foto...

Kupis Szymon kl. II

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Spotkanie polsko-niemieckie"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze