Rejs po mazurskich jeziorach

09.06.2017, 17:09, Gimnazjum nr 2

      W dniach od 4 czerwca do 7 czerwca klasa 1c uczestniczyła w rejsie po mazurskich jeziorach.

      Naszą podróż zaczęliśmy w porcie „Keja’’ w Węgorzewie. Wypłyneliśmy z niego na piękne maurskie jezioro Mamry. Po paru godzinach pływania dotarliśmy do Zwierzynieckiego Rodu , gdzie zostaliśmy na noc. Tej nocy pogoda była niespokojna.

      Drugiego dnia wyruszyliśmy ze Zwierzynieckiego Rogu. Płynąc przez jezioro Mamry musieliśmy zatrzymać się aby ściągnąć maszt i przepłynąć pod mostem sztynorckim. Dalej kontynuowaliśmy podróż przez jeziora Dargin i Kisajny.

 

Foto...
 


      Aby zjeść obiad zatrzymaliśmy się w kanale Giżyckim. Po dwóch godzinach postoju przepłynęliśmy przez most obrotowy. Następnie płynęliśmy przez jedno z największych jezior na mazurach Niegocin. Byliśmy wtedy świadkami niecodziennego zdarzenia, czyli przepłynięcia łosia przez jezioro. Tego dnia odbyło się również nasze pierwsze wspólne ognisko. Na którym spędziliśmy miło czas śpiewając nieznane nam dotąd szanty. Najbardziej spodobało nam się „Samanta’’, „Przyjaciółka żeglarzy’’ i „Cztery piwka”.

      Trzeciego dnia naszą podróż zaczęliśmy od jeziora Bocznego. Przepłyneliśmy przez most Kula, a resztę dnia spędziliśmy żeglując po jeziorze Jagodnym. Obiad jedliśmy na granicy połowy Mazur przy kanałach w Szymankach. Płynąc do miejsc postoju sternicy zrobili nam niespodziankę i zamienili się załogami. Ten noc spędziliśmy na półwyspie Kula, gdzie ponownie spędziliśmy miło czas, piękąc kiełbaski nad ogniskiem i śpiewając szanty.

      Ostatniego dnia spłyneliśmy do portu Dalba w Giżycku, gdzie zakończyliśmy naszą wspólną niezapomnianą przygodę.

 

Agnieszka Preweda
 

 
« Wstecz