Przyszedł rozstań czas….

25.06.2017, 20:28, Gimnazjum nr 2

23 czerwca w naszym gimnazjum był wyjątkowo wzruszającym dniem zakończenia roku szkolnego. Stał się momentem pożegnań, podziękowań, rozstań...


     Zaczął się tradycyjnie- wprowadzenie sztandaru, wspólne odśpiewanie hymnu, krótkie przemówienie pani dyrektor i pana burmistrza Krzysztofa Hećmana….


 


                Zgodnie z ceremoniałem szkoły uczniowie klasy 3a powierzyli opiekę nad sztandarem Dwójki uczniom klas drugich. Gimnazjaliści podziękowali brawami Zuzannie, Agnieszce, Marcie, Marlenie, Oliwii, Wiktorii, Dominice, Kindze, Michałowi , Sewerynowi i Hubertowi – uczniom klasy 3a SG i 3c, którzy przez cały rok szkolny wystawiali poczty sztandarowe naszej szkoły i Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


            Następnie odbiegliśmy nieco od corocznego schematu uroczystości, bo i okoliczności były szczególne. Czerwcowy, deszczowy piątek stał się niezwykłym końcem roku. Zapamiętamy go jako ostatni koniec roku w samodzielnym , kiedyś największym gimnazjum w Polsce. Również zostanie w pamięci jako dzień pożegnań…


             Zaczęliśmy od osoby, bez której nie byłoby takiej Dwójki. Od nauczycielki, dla której uczniowie są zawsze najważniejsi. Od szefowej, która ceniła każdego pracownika. Od kobiety ciepłej, wrażliwej, zawsze uśmiechniętej, a jednocześnie bardzo niezależnej, silnej i wolnej. Od pani dyrektor ….


           Panią Katarzynę Bronakowską ciepłymi słowami i pięknymi kwiatami pożegnał włodarz miasta pan Krzysztof Hećman. Następnie podziękowania za wieloletnią współpracę i najlepsze życzenia przekazał hm. Dariusz Nawrocki, komendant Szczepu Harcerskiego „Watra”, a jednocześnie płk SG i współautor klas Straż Graniczna. Szefową w imieniu grona pedagogicznego i pracowników szkoły pożegnali Wojciech Krzyżanowski i Grzegorz Chomontowski. Bardzo wzruszające słowa w imieniu wszystkich uczniów skierowała do pani dyrektor uczennica 3c Kamila Pietuszyńska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
To nie był koniec pożegnań.

 

                 Pani dyrektor podziękowała odchodzącej na emeryturę sekretarz szkoły-pani Danucie Szawiec i pani Ewie Litwinowicz, która 32 lata przepracowała w SP 2 i Gimnazjum nr 2 jako nauczyciel biologii, wdż i wicedyrektor Gimnazjum oraz pani Elżbiecie Kimbar, która od początku istnienia Gimnazjum dbała o szkolną bibliotekę.

             Pani dyrektor przekazała, że od nowego roku szkolnego gimnazjaliści nie spotkają się z panią Małgorzatą Aleszczyk (pracowała w Dwójce 34 lata!) i panią Grażyną Wyszkowską (w Dwójce od 26 lat), ponieważ panie przechodzą do SP3 i SP 4.


            W tym wyjątkowym dniu żegnaliśmy też klasy trzecie. Rotę ślubowania klas III odczytała przedstawicielka klas III Zuzanna Wtulich. Kilka słów do odchodzących kolegów skierowała Wiktoria Wojnicka z klasy 2a. Życzyła im dalszych sukcesów w nowych szkołach i przypomniała, aby pamiętali o Dwójce- szkole, gdzie spełniały się ich marzenia.


             W końcu nadszedł czas wyróżnień, nagród i pochwał. Pani dyrektor ogłosiła, że tegoroczną absolwentką została Zuzanna Wtulich z kl. 3a SG , która m. in. została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i zwyciężczynią etapu centralnego konkursu wiedzy o zamkach gotyckich.


           Pan Krzysztof Hećman wręczył dyplomy i nagrody książkowe najlepszym uczniom, wybitnym sportowcom, gimnazjalistom utalentowanym wokalnie, teatralnie i plastycznie.

            Gdy długi stół z licznymi nagrodami opustoszał, uroczyście pożegnano szkolny sztandar. Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać szkolne świadectwa.

 

http://ktk.ketrzyn.pl/?p=7917

-fotki dzięki uprzejmości KTK

 

Fotorelacja ...

Elżbieta Jadczak


 

 
« Wstecz