PROJEKT „JA W SPOŁECZEŃSTWIE”

09.05.2013, 21:22, Gimnazjum nr 2

    Uczennice klasy II a - Emilia, Marta i Wioletta zrealizowały projekt gimnazjalny. Dziewczęta zorganizowały konkurs wiedzy o społeczeństwie pod hasłem „Ja w społeczeństwie”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szóstych ze Szkół Podstawowych nr 1, 3 oraz 4.

 


                   Celem projektu było poznać i poszerzyć wiedzę o naszej małej Ojczyźnie, Polsce i Unii Europejskiej. Dziewczętom zależało także na wzajemnej integracji szóstoklasistów, wspólnej zabawie i nauce.
Konkurs przebiegał dwuetapowo: szóstoklasiści samodzielnie rozwiązali na swoich lekcjach historii test, a najlepsi z każdej klasy przeszli do kolejnego etapu, który odbył się 7 maja w gimnazjum.

              30 uczniów rywalizowało w parach. Wspólnie z koleżanką/ kolegą m.in. rozwiązywali krzyżówkę o Unii Europejskiej i samorządzie, odgadywali rebusy o ustrojach państw, układali rozsypankę o kętrzyńskich instytucjach oraz puzzle, rozpoznawali dawne budynki Rastenburga. Kolejne rundy eliminowały pary z najmniejszą ilością punktów.


                 Konkurencja była ostra, poziom konkursu wysoki, a wiedza szóstoklasistów o współczesnej Polsce imponująca. Ostatecznie po ostrej dogrywce o I miejsce laureatami zostali:

I miejsce - Michalina Leonowicz
                     Jakub Opala                    z kl. VI b SP1

II miejsce - Weronika Ośka
                     Katarzyna Zaburko          z kl. VI b SP1

III miejsce – Tosia Kaliszewska
                       Laura Kiapśnia                   z kl. VI a SP4


                    Realizatorki projektu wręczyły zwycięzcom dyplomy, książki oraz słodycze.
Pogratulowały wszystkim, podziękowały za wspólną zabawę i pochwaliły młodszych kolegów za super dyscyplinę oraz rozległą wiedzę.

            Na pochwałę zasługują także dziewczęta- Emilia Bobel, Wioletta Demczuk i Marta Sobczyk, które włożyły w projekt dużo pracy, były zaangażowane i świetnie zorganizowane.


                                                                                                                                                                                                          Opiekun projektu
                                                                                                                                                                                Elżbieta Jadczak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "PROJEKT „JA W SPOŁECZEŃSTWIE”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze