PaT w naszej szkole

02.11.2011, 13:08, Gimnazjum nr 2

       

 

W czwartek 20 października 2011r. w auli Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie odbył się PRZEGLĄD SPEKTAKLI I KRÓTKICH FILMÓW PROFILAKTYCZNYCH ZaPAtka. Widzami byli uczniowie klas humanistycznych tej szkoły. Wystąpili uczniowie z powiatu kętrzyńskiego, prezentując spektakle teatralne i krótkie filmy mające na celu uświadomienie młodzieży powagi problemów: narkomanii, alkoholizmu i przemocy. Projekt był nadzorowany przez Policję, a jego koordynatorem była Pani Katarzyna Bronakowska.
 

 

 

 Galeria zdjęć


        Spektakl gospodarzy zrobił na widzach ogromne wrażenie. Problemy dziewczyny
o imieniu Klaudia uświadomiły uczniom, jak bardzo dają się ponieść szeptowi mediów, kolorowych gazet i koleżanek. Ta historia, choć nie wydarzyła się naprawdę, dała do myślenia, przestrzegła nas przed szukaniem złych autorytetów i chęci zaimponowania. Seria filmów o przemocy i używkach, pokazała życie z pozytywnym uzależnieniem, jakim jest sport. Uczniowie z gimnazjum w Karolewie odegrali pantomimę. Głównym zagadnieniem były problemy z alkoholizmem, papierosami i narkotykami. Zespół Szkół numer 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Kętrzyna dał przedstawienie przeplatane śpiewem, rozmowami, a wszystko po to, by ukazać przemijalność ludzkiego życia w jak najbardziej wiarygodny sposób. Można było odnieść wrażenie, że jest to prawdziwa historia o chłopcu, który przegrał walkę z AIDS. Grupa z Mołtajn pokazała spektakl „Sąd nad przemocą”, celem którego było uświadomienie, że przemoc nie jest dobrym sposobem na rozwiązywanie konfliktów.W prezentacji młodych aktorów z Korsz, oprócz scen teatralnych, można było oklaskiwać występy młodych wokalistek. W czasie przerw między spektaklami prezentowane były filmy stworzone przez studentów szkół filmowych Mateusza Trusewicza i Damiana Biegańskiego.
        Twórczość młodych artystów została doceniona gromkimi brawami i nagrodami pieniężnymi dla najbardziej poruszających spektakli i filmów. Aktorom na pewno udało się zrealizowanie głównego przesłania PaT’u dzięki wytężonej pracy.

 

I Przegląd Spektakli Profilaktycznych oraz Krótkich Form Filmowych


Gabriela Werkowska klasa 3a
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "PaT w naszej szkole"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze