Niech się święci Trzeci Maja

03.05.2017, 20:28, Gimnazjum nr 2

                W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Bazylice św. Jerzego odprawiona została msza patriotyczna, po której na Placu Armii Krajowej odegrano hymn państwowy, głos zabrał Burmistrz miasta oraz złożone zostały kwiaty pod Pomnikiem w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom – Obrońcom Ojczyzny 1939-1956.

 

 


                    Kwiaty pod pomnikiem złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, reprezentanci środowisk kombatanckich, przedstawiciele partii politycznych, spółek miejskich, placówek oświatowych, sportowych i kulturalnych oraz służb mundurowych.           Uroczystość uświetniły liczne poczty sztandarowe. Gimnazjaliści z klasy 3a i 3c wystawili poczet sztandarowy naszej szkoły oraz poczet Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Pani dyrektor wspólnie z dyrektorami szkół podstawowych złożyła wiązankę kwiatów.

 

Foto...

EJadczak

 
« Wstecz