14.11.2012, 16:40, Gimnazjum nr 2

9 listopada 2012 roku był w naszej szkole dniem szczególnym. Uczniowie oraz chór szkolny przygotowali i zaprezentowali okolicznościowy apel poświęcony 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Scenariusz uroczystości przygotowały panie Jadwiga Paszkiewicz i Elżbieta Jadczak.

Artyści (z klas I a i II a) występujący na scenie przypomnieli młodemu pokoleniu dzieje naszego państwa, począwszy od pierwszego rozbioru aż po odzyskanie niepodległości w roku 1918. Nie zabrakło wzmianek o powstańczych zrywach, prześladowaniach naszych rodaków oraz ogromnej wierze w słuszność walki z zaborcami.

Część słowna przeplatana była przepięknymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrygenturą pana Sławomira Biegańskiego.

Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w przygotowaniach włożyli wiele trudu, by przedstawienie wywarło na odbiorcach właściwe wrażenie. Odpowiednio dobrane teksty i pieśni patriotyczne skłoniły widzów do głębokiej refleksji.

Mariusz Wąsik

Foto...

RELACJA UCZENNICY:

Również brałam udział w tym przedsięwzięciu. Niektóre z nas miały podwójne zadanie: czytałyśmy przygotowane na tę okazję teksty historyczne oraz śpiewałyśmy w chórze.
      W piątkowym apelu uczestniczyli wszyscy gimnazjaliści. Uczniowie wysłuchali pieśni takich jak: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „Hej strzelcy wraz”, „Warszawianka”i „Legiony ”.

Całe przedstawienie uzupełniała jeszcze prezentacja zawierająca obrazy polskich malarzy i mapy z tamtych lat.
      Dziękujemy za pomoc naszemu wychowawcy, nauczycielkom historii i panu Sławomirowi Biegańskiemu.

W apelu udział wzięli uczniowie:

Anna Jarocka kl. I a
Paulina Garbacik kl. I a
Aleksandra Szadziun kl. I a
Anna Jadczak kl. I a
Piotr Sternik kl. II a
Dawid Werkowski kl. II a

Bartosz Pryszczepko  kl. III b

oraz szkolny chór, który tworzą:

Emilia Łyszkowska
Emilia Bobel
Dorota Stelmachowicz