Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców

02.01.2014, 12:13, Gimnazjum nr 2

 

      Dnia 28 grudnia 2013r. w hali Mosir w Kętrzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Koszykówki Chłopców. Do rywalizacji oprócz zawodników UKS "Olimp" Kętrzyn zaproszono także dwa zespoły z Rosji (jeden zespół z Kaliningradu a drugi zespół ze Swietłego). Rozegrano systemem "każdy z każdym" trzy spotkania. Zwycięzcami całego turnieju okazała się miejscowa drużyna UKS "Olimp" Kętrzyn, która wygrała oba mecze. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy a każdy zawodnik otrzymał medal.  

 


 

      Nagrodzono statuetkami najskuteczniejszego zawodnika (został nim Michał Dejnarowicz z UKS "Olimp" Kętrzyn) oraz wyróżniających się zawodników z każdego zespołu (Kacper Fiedukiewicz - UKS "Olimp" Kętrzyn, Dmitry Gavrikov - Kaliningrad, S. Abaskalov - Swietłyj).

Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS"Olimp" Kętrzyn - Swietłyj 114 : 28
Swietłyj - Kaliningrad 49: 50
UKS"Olimp" Kętrzyn - Kaliningrad 85: 60

Skład zwycięzkiego zespołu i zdobyte punkty:

1. Michał Dejnarowicz - 69 pkt
2. Maksymilian Cieślak - 35 pkt
3. Bartosz Martynajtis - 23 pkt
4. Piotr Sternik - 15 pkt
5. Michał Maczan - 15 pkt
6. Mateusz Głowacki - 14 pkt
7. Kacper Fiedukiewicz - 12 pkt
8. Maciej Milun - 4 pkt
9. Karol Cwaliński - 4 pkt
10. Michał Niedziółka - 4 pkt
11. Michał Wiszomirski - 2 pkt
12. Łukasz Kuźma - 2 pkt
13. Piotr DomuradTrener zespołu: Joanna PotraffkeDziękujemy za pomoc w organizacji turnieju panu Eminowi Huseynov i mamy nadzieję, że to początek współpracy z drużynami zza granicy.
 

 
« Wstecz