Letni obóz naukowy w Turawie

14.09.2012, 13:58, Gimnazjum nr 2

 

      W dniach 21 – 26 sierpnia 2012r. odbył się XI obóz naukowy w Turawie koło Opola. Zbiórka ustalona była na godzinę 3.15 przy szkole. Podroż przebiegła bezproblemowo i mimo, że musieliśmy wstać wcześnie nikomu nie chciało się spać.
      W Turawie byliśmy o 13.00, czyli godzinę przed ustalonym czasem. Gdy część grupy z poprzedniego turnusu odjechała, rozpoczął się przydział pokoi.
O godzinie 17.00 poszliśmy na obiadokolację, po której poznaliśmy opiekunów i zostaliśmy do nich przydzieleni. Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem jezior turawskich. Po powrocie do ośrodka mieliśmy czas wolny do godziny 22.00, a o 23.00 rozpoczynała się cisza nocna. Już podczas tych pierwszych godzin razem mieliśmy okazję zapoznać się z uczestnikami z Ornety.

 

Foto


 

      Drugiego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzać Opole. Najpierw zobaczyliśmy Amfiteatr Tysiąclecia, a następnie Wieżę Piastowską, przy której można wypowiedzieć swoje życzenie, a ono spełni się w ciągu jednego roku. Następnie wybraliśmy się na Wyspę Bolko gdzie otrzymaliśmy zadania, które musieliśmy wykonać jak najszybciej. Później poszliśmy w stronę Wzgórza Akademickiego lecz wcześniej zatrzymaliśmy się przed ratuszem, aby zobaczyć Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Po zwiedzeniu Wzgórza Akademickiego zrobiliśmy trzy godzinną przerwę w Centrum Handlowym Solaris. Potem zrobiliśmy zakupy w Tesco i wróciliśmy do ośrodka. Po zjedzeniu obiadokolacji mieliśmy pół godziny na przygotowanie się do dyskoteki, która trwała do godziny 22.00.
     Trzeciego dnia o godzinie 10.00 spotkaliśmy się z leśniczym, a o 12.00 rozpoczęło się spotkanie z bosmanem. Na pierwszym za pomocą specjalnych przyrządów mierzyliśmy wysokość i grubość drzew oraz ich gęstość występowania na jednym arze. Zaś na drugim rozmawialiśmy o pracy ratowników i bezpieczeństwie na plaży i wodzie. Po obiedzie rozpoczęliśmy przygotowania do Mini Playback Show. O godzinie 19.00 przedstawiliśmy swoje układy taneczne do piosenek – „Barbie Girl”, „Król Lew” i „Waka Waka”. Była to bardzo śmieszna zabawa i na pewno zapadła wszystkim w pamięci.
     Czwarty dzień również był zabawny. Najpierw były zajęcia w Ekozagrodzie, gdzie poznaliśmy schemat budowy mostu pomysłu Leonarda Da Vinci, nauczyliśmy się budować wiatrak, ugniatać glinę oraz budować piramidę z ludzi. Mieliśmy też okazję spróbować pizzy z glinianego pieca zrobionego przez zespół prowadzący ową Ekozagrodę. Po obiedzie mieliśmy zajęcia pierwszej pomocy. O godzinie 19.00 zebraliśmy się w altance przy budynku ośrodka i razem śpiewaliśmy karaoke.
     Piąty dzień zaczął się dla nas o godzinę później niż zwykle. Po śniadaniu obejrzeliśmy film pt: „Sala Samobójców”, a po obiedzie poszliśmy na plażę. O godzinie 18.00 rozpoczęło się ognisko z przedstawicielami harcerstwa. Podczas pieczenia kiełbasek bawiliśmy się w różne gry i zabawy z harcerzami. Po zjedzeniu kolacji pożegnaliśmy gości i rozeszliśmy się do pokoi, aby przygotować się do ostatniej dyskoteki. Impreza trwała do późna, a cisza nocna tego dnia obowiązywała dopiero od godziny 1.00.
     Ostatniego dnia wszyscy mimo szczerej niechęci zaczęliśmy się pakować i po sprawdzeniu pokoi przez opiekunów zeszliśmy pod stołówkę. W oczekiwaniu na autokary żegnaliśmy się ze sobą. Jednak o wyznaczonej godzinie transportu nie było. Zaczęliśmy zastanawiać się, kiedy kierowcy przyjadą, a czas dalej mijał. Na szczęście panie kucharki przygotowały nam ciepły posiłek. Był to nie planowany przez organizatorów obiad, więc gdy skończyliśmy jeść podziękowaliśmy za posiłek. Autokary pojawiły się dopiero o godzinie 18.00, czyli były trzy godziny spóźnione. Z wielkim smutkiem rozstaliśmy się ze sobą i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Kętrzynie byliśmy około godziny 3.15.
     Podsumowując obóz był obdarzony praktycznie samymi plusami. Myślę, że każdy z uczestników obozu miałby nie mały problem z odnalezieniem jakichkolwiek minusów tego wspaniałego wypoczynku oprócz oczywiście jednego rażącego błędu, czyli tak krótkiego czasu trwania tego turnusu.Hubert Włoch klasa III b

 
« Wstecz


Dyskusja: "Letni obóz naukowy w Turawie "
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze