Las i my

30.04.2017, 16:56, Gimnazjum nr 2

             Corocznie 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 28 kwietnia klasa 1a SG pojechała na świetnie przygotowaną wyprawę do lasu, aby zgodnie z obywatelskim obowiązkiem, zapisanym w Konstytucji RP, zadbać o środowisko naturalne.

20 uczniów wzięło udział w akcji


             Zaopatrzeni w worki i rękawiczki, podzieleni na pięć 4-osobowych grup, pod opieką panów leśniczych i myśliwych z Koła Łowieckiego „Kaczor” wyruszyliśmy… w las. Zbieraliśmy śmieci w lasach należących do Kronowa i Nakomiad w nadleśnictwie Srokowo. Udało nam się zapełnić kilka worków, co cieszy, ponieważ wzrasta świadomość dbania ludzi o utrzymania czystości w lasach.


        Grupa pod opieką pana Marka Kłoka posprzątała również wokół kurhanu z czasów Jaćwingów i niewielki cmentarzyk rodziny von Queis, właścicieli nieistniejącego już dworu w Osowie ( za Pożarkami).

 

 

            Po pracy czekało na nas ognisko. Pożartowaliśmy, upiekliśmy kiełbaski. Nie przeszkadzał padający deszcz, ale dokuczało zimo. Obdarowani przez p. Karolinę Nestorowicz ze Starostwa turystycznymi plecaczkami, z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku, wróciliśmy do Kętrzyna.

 

fotorelacja 

 EJadczak

 
« Wstecz