konkurs PTTK

18.02.2017, 18:38, Gimnazjum nr 2

               18 lutego 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Młodzieżowy Konkurs Historyczno- Geograficzny organizowany przez kętrzyński oddział PTTK. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

 

 


           Niestety, mimo wcześniejszego zgłoszenia uczniów Gimnazjum Gminnego w Karolewie, nie dopisała frekwencja wśród gimnazjalistów. Dlatego troje naszych uczniów po raz pierwszy od kilku lat rywalizowało tylko między sobą. 

 

I miejsce zajęła Zuzanna Wtulich kl.3aSG

II miejsce – Łukasz Machwic kl. 2a SG

III miejsce przypadło Krystianowi  Szypiło kl. 2a SG

          Moi uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą historyczną o Warmii, Mazurach i dawnych Prusach. W związku z 660-leciem miasta wiele pytań dotyczyło przeszłości Rastenburga, współczesnego Kętrzyna oraz działalności Wojciecha Kętrzyńskiego.

 

Gratuluję Zuzi, Łukaszowi i Krystianowi !!!!

 

fotorelacja


Elżbieta Jadczak

 
« Wstecz