KONKURS MATEMATYCZNY „ JANTAR” – FINAŁ! Ola Kwoczko ucz.2B - II miejsce!

27.05.2012, 20:05, Gimnazjum nr 2

      Dnia 17 maja 2012 r. w Gimnazjum nr 1 w Giżycku wspólnie z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym zorganizowano finał Konkursu Matematycznego Jantar.
      Udział w nim wzięli gimnazjaliści – zwycięzcy szczebla szkolnego – z Giżycka, Kętrzyna, Rynu, Węgorzewa, Wilkas i Srokowa. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie z klasy 2B- Aleksandra Kwoczko, Maciej Bućko i Katarzyna Pura.

 


 

Fotogaleria


 

      Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klasy I oraz II. W progach gimnazjum przywitała nas pani dyrektor Monika Organ. W komisji zasiedli opiekunowie zawodników.
Każdy uczeń rozwiązywał w ciągu 60 minut pięć zadań otwartych przygotowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Kiedy komisja sprawdzała rozwiązania, zawodnicy regenerowali siły przy słodkim poczęstunku w szkolnym Klubie Integracji.
Uroczystego wręczenia nagród dokonała pani Marzenna Grochowalska organizatorka konkursu, nauczycielka matematyki w Gimnazjum Nr 1 w Giżycku. Miło mi poinformować, że Aleksandra Kwoczko zajęła II miejsce w swej kategorii.

   Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody książkowe ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Poza tym każdy uczestnik otrzymał dyplom i zbiór zadań do następnej klasy oraz przybory ufundowane przez GWO. Nauczyciele również otrzymali drobne pomoce dydaktyczne i podziękowania za przygotowanie laureata.
Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z przebiegu i formuły konkursu. Podjęto decyzję o kontynuacji Konkursu w następnych latach, by dać szansę rywalizacji młodszym gimnazjalistom, którzy nie kwalifikują się jeszcze do kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.
Zwyciężczyni i uczestnikom serdecznie gratuluję! Pozostałych zachęcam do rozwijania swych umiejętności matematycznych i udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

 

Małgorzata Zawadzka
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "KONKURS MATEMATYCZNY „ JANTAR” – FINAŁ! Ola Kwoczko ucz.2B - II miejsce!"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze