Konkurs historyczny klas I

14.05.2017, 21:33, Gimnazjum nr 2

           W piątek 12 maja odbył się II etap konkursu „HISTORIA RASTENBURGA- KĘTRZYNA”. Udział wzięło 16 uczniów klas I, zwycięzców I etapu. Organizatorki konkursu – Martyna, Olga i Weronika z klasy 2d z pomocą Elżbiety Jadczak przygotowały dla młodszych kolegów kilka ciekawych rund. 

 

Foto...


           Pierwszoklasiści zmierzyli się z układaniem puzzli, rozpoznawaniem zdjęć osób ważnych dla naszej małej Ojczyzny czy dopasowaniem instytucji do ulicy. Nieco trudności sprawiło wypisanie patronów kętrzyńskich szkół czy zlokalizowanie dawnych zabytkowych budowli.


             Ostatecznie, po siedmiu bardzo zróżnicowanych rundach, najlepsi okazali się :


I miejsce Oliwia Bieniek z 1c oraz Bartosz Wiśniewski z 1b
II miejsce- Patrycja Matuszewska z 1a
III miejsce- Klaudia Kazimierczuk i Nikola Gawarecka z 1d oraz Mateusz Sakowicz z 1b


Gratulujemy wszystkim uczestnikom !


Zwycięzcy odbiorą pamiątkowe dyplomy i drobne upominki w pn 15 maja z rąk pani dyrektor.

 EJadczak

 
« Wstecz