Koncert Filharmonii Narodowej

12.02.2013, 08:12, Gimnazjum nr 2

 

ŚRODA 13.02.2013 Aula 8.00


ŚLADAMI TRUBADURÓW

 

Wykonawcy:

Kwartet wokalny IL CANTO MINORE

Wanda LADDY - sopran
Marta LAWRENCE - alt
Sławomir ŁOBASZEWSKI - tenor
Michał STRASZEWSKI - bas

Słowo:
Jarosław Praszczałek

 

FOTO...


        
       


 

      Muzyka i poezja są bliskimi sobie dziedzinami sztuki. Już od najdawniejszych czasów poeci czuli potrzebę, by swoje teksty prezentować wraz z muzyką. Można zaryzykować twierdzenie, że historia piosenki artystycznej rozpoczęła się w czasach trubadurów i trwa po dziś dzień. Podążycie więc śladem średniowiecznych poetów i kompozytorów, aby posłuchać poezji śpiewanej różnych czasów.
      Koncert rozpoczną pieśni, które reprezentują czas późnego średniowiecza i renesansu. Następnie przeniesiecie się w świat uczuć i nastrojów pieśni XIX wieku, by na koniec posłuchać poezji śpiewanej naszych czasów.
Przewodnikami tej poetycko-muzycznej wędrówki będą znakomici wokaliści, tworzący kameralny zespół Il Canto Minore.


W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie!

Sławomir Biegański


 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Koncert Filharmonii Narodowej"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze