Kolejne nocowanie klas SG

20.02.2017, 19:31, Gimnazjum nr 2

               Noc z 17 na 18 lutego 2017r. dla uczniów 1a i 1b była pełna atrakcji, wspólnie wykonywanych zadań i świetnej zabawy. W ramach obowiązkowego projektu gimnazjalnego uczniowie klasy 2a SG – Dominika, Emilka, Martyna O., Martyna R., Wiktoria, Adam, Arek, Grześ, Jakub B., Krystian, Mateusz oraz klasy 2b SG– Kacper i Olek przygotowali zajęcia i grę po szkole. 

 


          Nie zabrakło i wyjątkowych gości. Już o 19.30 pan Bartłomiej Czerniawski i pan Krzysztof Kwietniewski- żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej sprawdzili, jak dużo pierwszoklasiści pamiętają z podstaw musztry. Poszło całkiem nieźle, nikt już nie mylił lewej i prawej strony, wychodziły szyki i kolumny.

 

              Po godzinnej musztrze drugoklasiści podzielili młodszych kolegów na 8 patroli. Każdy zespół wybrał swego lidera i wymyślił nazwę. Kolejną godzinę trwały zajęcia z pierwszej pomocy oraz wykład, prezentacja i krótki konkurs o polskich formacjach granicznych. 

 

                                                                Krystian wykłada historię SG 


          Po fast foodowej kolacji, czyli kebabach i pizzach, patrole rozeszły się na nocną grę. W 8 miejscach o tajemniczych nazwach : znaki powietrzne, champions, na dywaniku, Enigma, ukryta prawda, druga szansa, generałek oraz kropki i kreski zdobywali punkty.

 

             Tuż po północy drugoklasiści ogłosili wyniki gry. Zwycięskim patrolem okazał się HARIBO CREW w składzie : Klaudia Ejsmont, Michelle Król, Paulina Maluchnik, Martyna Rutkowska, Laura Zaburko, Patryk Bućko i Kacper Sowa.

 

patrol HARIBO CREW 

               

Ze stratą 3 punktów na II miejscu uplasował się patrol Różowe Jednorożce, czyli Wiktoria Lewkowicz, Patrycja Pyrka, Julia Rokicka, Kacper Chodanionek, Dawid Galecki, Michał Paszkiewicz, Łukasz Zwada.

 

patrol RÓŻOWE JEDNOROŻCE

   

            Cisza nocna trwała krótko od ok. 4.30 do 7.00 . Noc minęła szybko, gimnazjaliści z 2a i 2b zaliczyli projekt gimnazjalny, a uczniowie 1a i 1b utrwalili elementy musztry, pierwszej pomocy i szyfry. Poznali alfabet Mors’a i to, co najtrudniejsze - stopnie wojskowe, policyjne i strażackie. Z uwagą oglądali prezentację o historii wojska polskiego ze szczególnym uwzględnieniem Korpusu Ochrony Pogranicza, Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej. 

 

 

 

fotorelacja 


Elżbieta Jadczak

 

 

 
« Wstecz