KLASÓWKA Z HISTORII OJCZYSTEJ

25.05.2013, 20:51, Gimnazjum nr 2

                    Uczniowie klasy III a Piotr Sznurkowski i Adam Kuźma pod opieką wychowawczyni reprezentowali naszą szkołę w II REGIONALNYM KONKURSIE HISTORYCZNYM organizowanym przez Gimnazjum w Wilkasach. Konkurs odbył się 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury.

 


 


         Organizatorzy przygotowali rywalizację w oparciu o teleturniej 1 z 10. Różnica polegała na tym, że na każdym poziomie konkursu uczestnicy mogli poprosić pomocnika- jokera o udzielenie odpowiedzi.
         W rywalizacji wzięło udział 9 gimnazjów : z Giżycka (nr 1 i nr 2), Karolewa, Węgorzewa (2 drużyny), Kruklanek, Miłek, Orzysza, Wilkas i Kętrzyna.


       Zabawa była emocjonująca. Pytania łatwe i trudne. Młodzi historycy eliminowali się nawzajem. Piotr radził sobie bardzo dobrze!
      Uczniowie wykazali się świetną znajomością historii ojczystej, ale …. zgodnie z telewizyjną formułą konkursu do finału doszli ci, którzy zachowali swoje szanse. Ostatecznie wygrała Marta Pietnoczka z Gimnazjum nr 2 w Giżycku.

                 Formuła konkursu bardzo nam się podobała. Dziękujemy gimnazjum  w Wilkasach za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Elżbieta Jadczak

 

     

 
« Wstecz


Dyskusja: "KLASÓWKA Z HISTORII OJCZYSTEJ"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze