Jest to ulubiony dzień. Ale dlaczego ulubiony? - DZIEŃ CZERWONY

17.01.2017, 09:05, Gimnazjum nr 2

 

 

 

      Wtorek, Dzień Czerwony. Na drugim piętrze zaskoczył nas długi, czerwony dywan wprost z Oscarów. W tym samym miejscu stał stół, tym razem z potrawami „prosto z serca”. Czerwona wykładzina jest zajęta przez romantyczne postaci historyczne, czyli dzisiejsze wyzwanie dla każdej klasy. Pani dyrektor trzyma mikrofon, czas na dzisiejszą przypowiastkę.
     „Na całym świecie stwierdzono, że czerwony kolor to jest kolor historyczny. Kolor, który jest ponad kolorami wszystkimi. Dlaczego? Uwaga, dziewczyny, teraz mówię do was. Jest to udowodnione, oczywiście w Stanach Zjednoczonych najczęściej robi się takie dziwne badania, że żeby podbić serca mężczyzn, należy ubierać się w czerwony kolor. Mężczyźni reagują na czerwony kolor.”
Foto...


      Mała porada dla żeńskich przedstawicielek gimnazjum. No cóż, jak tu nie zapamiętać tego koloru.
Czerwony kolor to jest także kolor agresji, tak naprawdę wydawałoby się, ale czerwony kolor pobudza do życia. Dlatego też ta dzisiejsza czerwień jest wyjątkowym kolorem. Emocje niesie ze sobą dobre, dziwnie i niekiedy złe.”
Mikrofon przejęła pani Martynajtis, po czym klasy zaczęły prezentację swoich romantycznych postaci historycznych. Każda klasa dzielnie przygotowała postacie, niestety pojawiło się kilka Kleopatr i Cezarów. Wszyscy jednak dumnie szli po czerwonym dywanie. Miejsca okazały się następujące:

  
III miejsce – klasa II „D” jako Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa
II miejsce – klasa II „C” jako Eva Braun i Adolf Hitler
I miejsce – klasa III „C” jako Hera i Zeus


W komisji zasiadali pani Anna Chomontowska, pani Katarzyna Bronakowska, pan Grzegorz Chomontowski oraz pan Wojciech Krzyżanowski.
Konkurs na „potrawę z serca” był dodatkowym konkursem. Młodzi kucharze mieli za zadanie przygotować danie związane z kształtem serca i miłością. Najlepiej spisali się:


III miejsce – I „C” i I „A”
II miejsce – II „C” i II „A”
I miejsce – III „A”


W komisji zasiadały pani Krystyna - szkolna intendentka, pani Danuta - sekretarka, pani Wiola - kucharka i pani dyrektor – Katarzyna Bronakowska.


Plany na jutro?


Jutro będzie dominował kolor żółty. Każda klasa ma przygotować instrument muzyczny według własnej inwencji, pomysłu, materiałów. O 12.25 przedstawiciele klas będą grać na instrumentach w tym samym miejscu co zwykle – na drugim piętrze. Drugi konkurs jest idealny dla kreatywnych umysłów. Otóż sprawa jest prosta – napisz opowiadanie, 40 słów. Za łatwe? Każde słowo ma zaczynać się na „Ż”. Powodzenia!


Zofia Kwasiborska, II „C”
 

 
« Wstecz