Jasna szkoła – prosta sprawa!

05.06.2012, 19:23, Gimnazjum nr 2

Jasna szkoła – prosta sprawa! – Konkurs Wiedzy dla młodzieży szkół gimnazjalnych organizowany w ramach projektu 90 szkół na 90 lat Philips w Polsce.

Projekt składał się z dwóch etapów:

  • Konkursu wiedzy Jasna szkoła – prosta sprawa! – dotyczącego zagadnień zdrowego stylu życia, zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju;
  • Turnieju piłkarskiego Philips Cup 2012.

 

 

http://ketrzyn.wm.pl/108537,Wygrali-oswietlenia-dla-swojej-szkoly.html

 

Nasi uczniowie z kl. IB: Paula Maleszewska, Wiktoria Dydzińska, Dorota Stelmachowicz, Paulina Bator, Natalia Kowalewska, Klaudia Całuch, Sandra Chopiak, Bartosz Martynajtis, Marcin Brydziński, Krzysztof Pietrzykowski, Paweł Kuriata, Hubert Rutkowski pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Ewy Litwinowicz wzięli udział w I etapie konkursu i zajęli II miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. Pracowali nad rozwiązaniem 6 zadań konkursowych oraz uczestniczyli w teście wiedzy  na temat zrównoważonego rozwoju (ekologia, profilaktyka zdrowotna, sposoby oszczędzania energii, zasady higieny, właściwa dieta i nawyki żywieniowe).

Gratulujemy smiley

 

Szkoła została nagrodzona nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem 10 sal lekcyjnych
ufundowanym przez Philips enlightened


Oto treść listu:

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów Projektu "Jasna szkoła - prosta sprawa!" serdecznie dziękujemy za udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu.
W załączeniu przekazujemy list od jednego z Organizatorów - firmy PHILIPS.    

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, na dalszą współpracę w naszych kolejnych Projektach.

Z pozdrowieniami, Zespół jasnaszkoła.pl 

Opiekun projektu

Wojciech Krzyżanowski

Relacje uczniów biorących udział w konkursie:

 

Moim zdaniem projekt „Jasna Szkoła” jest bardzo ciekawy. Zajęcia są bardzo fajne, ponieważ uczymy się co robić, żeby być zdrowym i ile kcal ma dany produkt.
Klaudia Całuch kl. IB

 

Udział w konkursie pomaga mi w zgłębianiu wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Dowiedziałam się jak ważne w codziennym życiu dla młodego człowieka jest odpowiednie odżywianie się, systematyczne uprawianie sportów czy też higiena osobista. Zaczęłam uświadamiać sobie jak żyję, co i jak jem, jak spędzam wolny czas oraz jad dbam o zdrowie. Przecież od jakości mojego życia będzie zależało jak najdłuższe zdrowie i sprawność fizyczna.
Wiktoria Dydzińska kl. IB

 

Konkurs „Jasna Szkoła” oferuje nam nie tylko możliwość rywalizacji oraz zdobywania nagród ale również osiąganie nowych wiadomości w nie znanych wcześniej dziedzinach. Na zajęciach pozalekcyjnych poznajemy czynniki BMI, oznaczenia GDA oraz sposób na obliczanie masy tłuszczowej w organizmie. W przyszłości pozwoli to nam znacznie lepsze zadbanie o nasz stan zdrowia.
Paula Maleszewska kl. IB

 


Jestem bardzo zadowolona, że uczestniczę w konkursie „Jasna Szkoła”. Początkowo wypełniliśmy ankietę internetową, która nie sprawiła mi trudności. Kolejnym etapem konkursu jest rozwiązywanie kilku zadań. Dzięki tym spotkaniom wiele się dowiedzieliśmy: jak wybrać odpowiednie produkty aby zdrowo się odżywiać, obliczanie BMI itd. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tym konkursie i podnieść poziom swojej wiedzy w tej dziedzinie.
Natalia Kowalewska kl. IB

 


Cieszę, że mogę uczestniczyć w projekcie „Jana Szkoła”. Dzięki niemu wiemy jak dbać o swoje zdrowie. Ćwiczenia jakie wykonujemy są przydatne. Uczymy się zdrowo odżywiać i wybierać odpowiednie produkty.
Dorota Stelmachowicz kl. IB
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Jasna szkoła – prosta sprawa!"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze