III Turniej Miast Historycznych Warmii i Mazur

05.06.2012, 20:52, Gimnazjum nr 2

      W poniedziałek 4 czerwca 2012 r. odbył się w Rynie III TURNIEJ MIAST HISTORYCZNYCH WARMII I MAZUR. Nasze gimnazjum po raz 3 wzięło w nim udział. Szkołę, a zarazem miasto, reprezentowała klasa 3a , wsparta przez 3d, pod opieką p. D. Sterniak i p. M.Martynajtis.

 


      Turniej cieszy się w regionie coraz większą popularnością, czego dowodem jest udział coraz większej liczby drużyn w 3 kategoriach- szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.W tym roku uczestniczyło w turnieju 20 drużyn z 10 miast. Wielogodzinne zmagania składały się z testu wiedzy historycznej, ćwiczeń sprawnościowych oraz nowości- pokazu tańca średniowiecznego, w czym dziewczyny z klasy 3a okazały się w kategorii gimnazjum bezkonkurencyjne (Gabriela Werkowska, Kinga Czyżewska, Ola Bejnar, Dominika Lewkowicz). Z pewnością wiele uroku dodawały im przepiękne suknie pożyczone od właścicielki kolekcji p. K. Bronakowskiej, za co serdecznie dziękuję.


      Drużyna w składzie: Karolina Nawrocka, Iza Brzózka, Przemek Dyjas, Mateusz Komar, Dawid Chopiak i Jacek Jurewicz, oprócz testu z historii i kultury średniowiecza, dziejów Warmii i Mazur i historii miast biorących udział w turnieju ( Ryn, Giżycko, Kętrzyn, Baranowo, Lidzbark Warm, Mrągowo, Piecki, Reszel, Olsztyn i Mikołajki) musiała wykazać się sprawnością fizyczną w rzucie do celu, rzucie na odległość oraz w kręgle, co tak jak i taniec, było tegoroczną nowością.W kategorii gimnazjum w zadaniach sprawnościowych nasi uczniowie zajęli 3 miejsce.
Po turnieju prezentowała się w pokazie walki Mrągowska Rota Zaciężna.
Patronat honorowy nad turniejem sprawował Marszałek Województwa Warm-Maz. Jacek Protas, organizatorami turnieju są Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie i Mazurskie Centrum Kongresowo- Wypoczynkowe " Hotel Zamek" Ryn, dzięki któremu turniej odbył się w przepięknej bajkowej scenerii zamku.
Z pewnością turniej był dla wielu niezapomnianym przeżyciem i fajną przygodą a wielu uczestników po raz pierwszy miało okazję zobaczyć hotel- zamek Ryn, a jest na co popatrzeć.
Jako organizator dziękuję uczniom za przygotowanie do udziału w tym przedsięwzięciu, gratuluję im, a kibicom z klas 3a i 3d dziękuję za wsparcie drużyny.
Zapraszam do GALERII, w której zobaczycie naszych gimnazjalistów w strojach z epoki.

Dorota Sterniak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "III Turniej Miast Historycznych Warmii i Mazur"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze