FILHARMONIA NARODOWA

04.11.2013, 12:23, Gimnazjum nr 2

 

                 ŚRODA 06.11. 013 Aula 8.00

INSTRUMENTY Z GÓRY PARTYTURY - KWINTET DĘTY

 

Wykonawcy:

 

Agnieszka Karwowska – flet
Agnieszka Mazur – obój
Bartosz Karwowski – klarnet 
Łukasz Łacny – róg
Alicja Kieruzalska - fagot

 

 Słowo:


 Jarosław Praszczałek

       


 

                Zestawienie pięciu różnych instrumentów dętych pozwoli słuchaczom na obserwacje podobieństw i różnic między nimi, porównanie ich budowy, możliwości technicznych i brzmienia. Instrumenty te wchodzą w skład orkiestry symfonicznej i zajmują w orkiestrowych partyturach pierwsze miejsca od góry, a także tworzą zespół kameralny, którego walory brzmieniowe doceniło wielu kompozytorów.

 


W koncercie uczestniczą klasy pierwsze i drugie!

 

Sławomir Biegański
        

 
« Wstecz


Dyskusja: "FILHARMONIA NARODOWA"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze