FESTYN NAUKOWY W AKADEMII MŁODYCH NOBLISTÓW

29.05.2012, 14:50, Gimnazjum nr 2

Na festyn wyjechaliśmy o godzinie 8.00 w składzie Izabela Nowicka, Elwira Korol, Damian Nowicki, Hubert Włoch, Kamil Packiewicz, Łukasz Umiński i Konrad Bałdyga oraz opiekunowie: Pani Agnieszka Czeszun i Marta Martynajtis. Podróż była długa ale przyjemna. W trakcie podróży zapoznaliśmy się z grupą młodzieży z Sępopola.
      Na miejsce dotarliśmy przed 11.00. O 11.00 zaczęła się rejestracja uczestników. Kolejka była długa, weszliśmy dopiero o 11.40. O 11.45 rozpoczął się Festyn Naukowy i zostaliśmy przywitani przez koordynatora projektu Akademii Młodych Noblistów p. Paulinę Kędzierską oraz przedstawiciela WSP TWP z Warszawy.

Fotogaleria

Pięć zwycięskich projektów rozpoczęło próby generalne przed oficjalnym występem. O 12.00 rozpoczął się ponadregionalny etap Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentował Damian Nowicki, który zajął V miejsce. Od 12.30 do 13.30 trwały Eliminacje Ponadregionalne Konkursu pt. „Kompetencje kluczem do sukcesu”. Nasi uczniowie prezentowali projekt edukacyjny „Wirtualna wycieczka po mojej szkole”, który zajął 9 miejsce. Byliśmy mile zaskoczeni, wynikami konkursu „Czas rozwinąć skrzydła”, w którym Izabela Nowicka zajęła II miejsce, Konrad Bałdyga IV miejsce, Elwira Korol VII miejsce. Przedstawienie wyników olimpiady oraz oficjalny występ pięciu zwycięskich projektów odbył się w obecności specjalnego gościa festynu, Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Prezydent od uczniów otrzymał upominki, z których bardzo się ucieszył, szczególnie z kolczyków dla żony wykonanych własnoręcznie przez młodzież. Na festynie były różne stoiska partnerów projektu np. WSP TWP. Można było tam otrzymać darmowe upominki, wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody.
    Bardzo ciekawym elementem całego festynu były pieczątki, które zbierało się przy stoiskach, stoisku z jedzeniem w kuźni i wielu innych miejscach. Gdy festyn już się zakończył owe pieczątki (jeśli ktoś miał wszystkie) można było wymienić na nagrody, którymi były termosy i długopisy.
      Niezwykle fajne były warsztaty w których mogliśmy uczestniczyć np. ulepić dzbanek z gliny lub wykuć coś starą metodą kowali. Kowalstwo był to moim zdaniem najlepszy warsztat, gdyż mało jest okazji kiedy można chwycić za młot, rozgrzany kawał metalu i wykuć coś ciekawego. Można było wziąć udział w warsztatach z garncarstwa, kowalstwa, zdobienia ceramiki, wyrobu witraży, pamiątkarstwa, wyrobu papieru czerpanego, regionalnych tańców mazurskich, bab pruskich. Nasz pobyt zakończył koncert zespołu hip-hopowego.

Zobacz więcej: http://gazetaolsztynska.pl/106455,Prezydent-Komorowski-na-festynie-pod-Nidzica.html#ixzz1wGGuKJAm

Konrad Bałdyga IIB

Dyskusja: "FESTYN NAUKOWY W AKADEMII MŁODYCH NOBLISTÓW"