Cudze chwalicie swego nie znacie

08.06.2017, 12:20, Gimnazjum nr 2


      Koniec roku szkolnego to czas biwaków, wycieczek. Klasa Ib pod opieką p. Agnieszki Prewedy i p. Agnieszki Czeszun w miesiącu maju również mogła przeżyc jakże cudowny czas i spędzić go na trzydniowym biwaku w Księżycowym Dworku w Gierłoży w domkach typu bungalow. Dzięki ogromnej gościnności właścicieli, uczniowie mieli możliwośc bez żadnych ograniczeń korzystania z kręgielni, sali bilardowej, boisk. Młodzież grała w piłkę, jeżdziła na łyżworolkach. Przepyszne śniadania i obiady przygotowane przez obsługę gwarantowały komfort podczas naszego wypoczynku. Każdy wieczór umilało nam ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski, rozmawialiśmy, słuchaliśmy muzyki. 

 

Foto...


      Drugi dzień poświęcony był poznaniu historii naszej okolicy. Żywą lekcję historii rozpoczęliśmy już na dworku, z którego wyruszyliśmy "Sztabowozem" przez strefę 2 Wilczego Szańca docierając do głównej części Kwatery Hitlera. Tą zwiedziliśmy z przewodnikiem p. Markiem Dragunem, który w bardzo ciekawy, obrazowy sposób przybliżył nam czasy II Wojny Światowej i postaci Adolfa Hitlera. Po zwiedzaniu czekały na nas kolejne atrakcje tj. podchody po mazurskich lasach. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Każda miała inne 3,5 kilometrowe trasy, wiele ciekawych zadań po drodze, tajemniczych skrzynek z listami i kolejnymi wskazówkami. Zaskakująca była meta. Okazało się, że jedna i druga grupa zakończyła swoją zabawę w tym samym, znanym dla wszystkich miejscu tj.Księżycowym Dworku. Tam już czekali na swoje pociechy rodzice, którzy przyjechali na wspólne wieczorne ognisko. Młodzież jeszcze przed wyjazdem do domu zadawała wychowawcy pytanie "Kiedy tu wrócimy?!", co świadczy, że biwak udał się nie tylko na 100 % ale na 200% :) 

Agnieszka Czeszun

 
« Wstecz