Świat humanisty

26.01.2009, 16:43, Gimnazjum nr 2

Projekt realizowany w oparciu o program j. polskiego z filozofią, historii, elementów informatyki, psychologii i sztuki.

Autorzy programu: Maria Mickiewicz, Anna Furgał, Katarzyna Bronakowska

Proponujemy klasę o zintegrowanym nauczaniu j. polskiego, filozofii, etyki, historii i sztuki.

Nauka j. angielskiego. Uczeń może liczyć na wsparcie psychologa. Bedzie też uczestniczyć w zajęciach z komunikacji miedzyludzkiej, co pozwoli mu stać się asertywnym, pewnym siebie, kulturalnym młodym człowiekiem. Uczeń będzie korzystał z różnych źródeł informacji, by poznać świat i go zrozumieć.

Wizyty w teatrze, kinie i na koncertach muzycznych wpłyną pozytywnie na ogólny rozwój gimnazjalisty i rozbudzą w nim ciekawość, a tym samym chęć uczenia się i osiągania sukcesów. Zajęcia literackie i artystyczne rozwiną potrzebę samodzielnego tworzenia oraz wyrażania własnych uczuć.

Od naszych uczniów oczekujemy:

• Sukcesów w konkursach przedmiotowych...
  • Asertywności na co dzień.
  • Ogólnego rozwoju artystycznego (publiczne wystąpienia).
  • Samodzielności uczenia w zdobywaniu wiedzy i zaradności w trudnych sytuacjach.
  • Wyrażania swojego zdania na łamach szkolnej gazetki io lokalnej prasy (wykorzystanie technologii informatycznej).
  • Kształtowania właściwych postaw w życiu społecznym.

Zajęcia uzupełniające:

• Koło literackie.
  • Koło historyczne.
  • Wyjazd na "zieloną szkołę".
  • Współpraca z kołem teatralnym.
  • Spotkania w klubie dyskusyjnym.

Dyskusja: "Świat humanisty"