10 lat spotkań z poezją śpiewaną w Dwójce

10.04.2012, 19:29, Gimnazjum nr 2

 

 

Foto galeria 

 

UCZTA DUCHOWA


      Piątkowy wieczór z poezją śpiewaną 13.04.2012 w kętrzyńskiej Dwójce okazał się dużym sukcesem. Po raz dziesiąty mieliśmy okazję usłyszeć znane piosenki w wykonaniu uczniów, absolwentów i przyjaciół szkoły. Gościem wieczoru był pan Wojciech Gęsicki - bard, kompozytor oraz autor tekstów. 


 

      Artysta okazał się człowiekiem o niesamowitym poczuciu humoru, dzięki czemu zyskał sobie sympatię widzów. Od razu nawiązał z nimi dobry kontakt, nauczył kilkuwersowych refrenów i zachęcał do śpiewania. Usłyszeliśmy kilka autorskich utworów pana Gęsickiego. Jego twórczość, choć przeważnie zabawna, podejmuje dosyć poważne tematy. Obok rozważań na temat ludzkich wyborów, usłyszeć mogliśmy także kilka piosenek o tym, jak zaskakujące potrafi być nasze ludzkie życie.
        Pan Wojciech urzekł nas nie tylko swoim poczuciem humoru, ale przede wszystkim talentem. Jego teksty, jak sam zresztą przyznaje proste, potrafią skłonić do refleksji. Muzyk wykonał swoje utwory w tak niesamowicie przemawiający sposób, że widzowie wielokrotnie nagradzali go głośnymi brawami.
      Koncert okazał się niewątpliwym sukcesem. Widzowie wyszli z sali w dobrym humorze, z uśmiechem na twarzy i nadzieją, że takie spotkania będą odbywać się zdecydowanie częściej.


Anna Czausz
Absolwentka Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "10 lat spotkań z poezją śpiewaną w Dwójce"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze