III Turniej Miast Historycznych Warmii i Mazur

W poniedziałek 4 czerwca 2012 r. odbył się w Rynie III TURNIEJ MIAST HISTORYCZNYCH WARMII I MAZUR. Nasze gimnazjum po raz 3 wzięło w nim udział. Szkołę, a zarazem miasto, reprezentowała klasa 3a , wsparta przez 3d, pod opieką p. D. Sterniak i p. M.Martynajtis.

Turniej cieszy się w regionie coraz większą popularnością, czego dowodem jest udział coraz większej liczby drużyn w 3 kategoriach- szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.W tym roku uczestniczyło w turnieju 20 drużyn z 10 miast. Wielogodzinne zmagania składały się z testu wiedzy historycznej, ćwiczeń sprawnościowych oraz nowości- pokazu tańca średniowiecznego, w czym dziewczyny z klasy 3a okazały się w kategorii gimnazjum bezkonkurencyjne (Gabriela Werkowska, Kinga Czyżewska, Ola Bejnar, Dominika Lewkowicz). Z pewnością wiele uroku dodawały im przepiękne suknie pożyczone od właścicielki kolekcji p. K. Bronakowskiej, za co serdecznie dziękuję.

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy.