KATYŃ - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

KATYŃ … OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

12 kwietnia 2010 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zaprosił Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie na uroczystość posadzenia Dębu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Miasto Kętrzyn będzie reprezentowane przez Panią Katarzynę Bronakowską zastępcę dyrektora Gimnazjum nr 2 oraz uczennicę Zuzannę Pruszyńską.

14 kwietnia 2010 roku Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie wraz z Władzami Miasta oraz IPN odział w Olsztynie zorganizują uroczystość sadzenia Dębów Pamięci na skwerze przy Gimnazjum nr 2.
Dęby – symbole zostaną posadzone ku czci

Majora Stefana Wierzyńskiego

Porucznika Wiktora Bronakowskiego

Porucznika Łukasza Pruszyńskiego

Czwarty Dąb Pamięci zostanie posadzony ku czci

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego

oraz Ofiar katastrofy polskiego samolotu, które zginęły w Smoleńsku

w drodze na uroczystości obchodów 70-lecia  Zbrodni Katyńskiej

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

10.00 – Uroczysta Msza św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej Kościele św. Katarzyny
11.20 – Uroczystość Patriotyczna z okazji 70 –tej rocznicy Zbrodni Katyńskiej
• Posadzenie Dębów Pamięci na skwerze przy Gimnazjum nr 2
11.45 – program patriotyczny upamiętniający wydarzenie sadzenia dębów
• odczyt okolicznościowy burmistrza Eugeniusza Tokarzewskiego na temat Zbrodni Katyńskiej

12.00 – Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Zbrodnia Katyńska” oraz Pamiątki Bohaterów – wystawa w izbie pamięci Gimnazjum nr 2

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy.