Działalność Koła w roku szkolnym 2014/15

W naszej szkole od kilku lat istnieje Szkolne Koło Wolontariatu BARKA. Należą do niego wszyscy chętni uczniowie z klas I- III, którym chce się chcieć zrobić coś dla innych. Opiekunami są – p. Marta Martynajtis i p. Elżbieta Jadczak. Podejmujemy różne działania w zależności od potrzeb i pomysłów naszych dzieci.
W tym roku szkolnym :

W październiku – tuż przed Świętem Zmarłych – sprzątaliśmy samotne, opuszczone groby. Wolontariuszami byli głównie uczniowie z klas1a,2a,3a,3c.

W listopadzie i grudniu uczestniczyliśmy w „Szlachetnej paczce”, gromadząc artykuły spożywcze, artykuły chemiczne i słodycze dla najbardziej potrzebujących rodzin.

Wielu uczniów zgłaszało się do kwestowania podczas kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, ale niestety, w Kętrzynie nie było sztabu WOŚP.

W marcu ok. 40 uczniów wzięło udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności organizowanej przez MOPS.

W maju podczas Dni Rodziny uczennica klasy 1a Marta Wypyszczak godnie reprezentowała nasze gimnazjum występując w Domu Pomocy Społecznej.

Przez cały rok szkolny wszyscy gimnazjaliści i nauczyciele zbierali plastikowe nakrętki. Przekazując ogromne worki pełne korków pomogliśmy 8-letniej Oli z Augustowa i 6-letniemu Filipkowi z Mołtajn. Nakrętki zbieramy oczywiście cały czas!

21 maja w naszej szkole odbył się miejski finał Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego dla Nastolatków 8 WSPANIAŁYCH. Gimnazjum reprezentowały: Anna Jadczak i Paulina Garbacik- obie zostały laureatkami oraz Katarzyna Kostecka , która zasłużyła na wyróżnienie. Michał Grab otrzymał wyróżnienie za swoją działalność w PCK.

Więcej informacji na stronach:

W przyszłym roku szkolnym zapraszamy nowych wolontariuszy!

E. Jadczak
M. Martynajtis

W tej chwili nie ma żadnych komentarzy.